Tentokrát sebrali body týmu TJ Kombinát Vřesová, když na jeho kurtu v Chodově u Karlových Varů zvítězili 6:3. Horažďovičtí získali venku už šest bodů a celkově jich mají v tabulce sedm. Jejich jedinou ztrátou je zatím domácí remíza se Zručí, to stačí po čtyřech kolech na třetí příčku.

Hned několik hráčů Haponu trápily před utkáním zravotní problémy. Za domácí naopak letos poprvé nastoupil zkušený Koňařík a bylo to znát. Vřesová vůbec nepřipomínala mužstvo ze spodní části tabulky. Skutečnost, že střetnutí nebude žádná selanka, naznačil hned úvodní duel dvojic. Hosté odvraceli ve třetím setu čtyři mečboly soupeře, ale nakonec koncovku zvládli. Vřesová ve druhém zápase srovnala a ve trojicích rozhodoval vždy až poslední míč třetího setu.

Dvakrát úspěšně zakončili Horažďovičtí a vybudovali si uklidňující dvoubodový náskok. Ten udrželi i po nepárové části utkání, když v singlu podržel hosty spolehlivý Nedelkov. Buzkova trojice pak zajistila Haponu minimálně bod. Vřesovou však ani smolné koncovky třetích setů nedostaly na kolena a po vítězství Koňaříkovy formace stále doufala v remízu. Její naděje utnulo až vítězství dvojice Buzek, Vondrášek.

„Byl to tuhý boj, téměř všechny zápasy se rozhodovaly až v koncovce. Měli jsme i štěstí, ale šli jsme mu svojí hrou naproti. Výkon týmu se mi líbil víc než v minulém kole,“ zdůraznil po utkání kapitán hostů Robert Buzek.

Dnes přijede do Horažďovic vedoucí celek tabulky Start VD Plzeň. Ten ještě jako jediný neztratil ani bod a svoji suverenitu se bude snažit uhájit i na hřišti Haponu. Plzeňany táhnou nahoru někdejší extraligisté Jiří Miksan a Martin Švácha. Utkání dvou celků ze špičky tabulky slibuje atraktivní nohejbal. Šlágr pátého druholigového kola začíná na hřišti za Sokolovnou dnes ve 14 hodin. „Letos jsme ještě neprohráli a neradi bychom tento stav měnili i tentokrát,“ věří v sílu horažďovického týmu zkušený Buzek. (hh)