II. liga, 14. kolo

Horažďovice – TJ Avia Čakovice B 6:4

Horažďovický celek nastoupil v silně omlazené sestavě, kde se objevili hned čtyři dorostenci a nejstaršímu hráči je pouhých čtyřiadvacet let. Přesto podal nadstandardní výkon a silného protivníka dostal do kolen. Po domácím nezdaru v první dvojici totiž následovala šňůra pěti bodů v řadě a hosté se nestačili divit. Jenže z úvodního šoku se Pražané dokázali vzpamatovat a sérií tří bodů utkání zdramatizovat. Souboj tak dospěl do závěrečného deblu. Tam ale Nový se Smitkou zodpovědným výkonem nedali čakovickému páru šanci a postarali se o to, že oba body zůstaly ve městě hokejek.

„Mám z utkání velmi dobrý pocit, líbil se mi výkon i přístup všech hráčů k utkání. Náš věkový průměr dnes činil pouhých osmnáct a půl roku, což je nejspíš ligový rekord, přesto to na hřišti většinou nebylo poznat. Snad jen v odvetách, kdy se soupeř dostal z nejhoršího, chyběl na hřišti někdo zkušenější, kdo by na sebe vzal zodpovědnost a mladíky usměrnil. To byl ale jediný problém, jinak mi kluci připravili příjemnou sobotu. Tenhle tým může mít slušnou budoucnost,“ liboval si trenér domácích David Boška.

Botas dorostenecká liga, 13. kolo

TJ Sokol SDS Exmost Modřice – Horažďovice 3:6

Drtivý nástup hostů poznamenal celé střetnutí. Horažďovičtí rychle vedli 5:0 a zdálo se, že je utkání rozhodnuto. Jasné vedení však Západočechy ukolébalo a domácím skóre zkorigovali. To však nic neměnilo na tom, že si z jihu Moravy Horažďovice odvezly povinné vítězství.

Základní část soutěže zakončí horažďovičtí dorostenci zítra na domácím hřišti proti posledním Počeradům. Zápas začíná za sokolovnou ve 12 hodin.

Krajský přebor mužů

Zruč–Senec B – Horažďovice B 6:3, Zbiroh – Horažďovice B 6:2

Na hřištích soupeřů z čela tabulky nekompletní horažďovická rezerva neuspěla.

„Ve Zruči jsme špatně začali a manko jsme už nedokázali dohnat. Proti lídrovi tabulky ze Zbiroha jsme zase měli slušný úvod, ale od stavu 2:2 se naše hra zbortila. Na víc jsme v improvizované sestavě neměli,“ řekl vedoucí horažďovického družstva Ladislav Barák.

Krajský přebor žáků

V Plzni na Bílé Hoře se uskutečnil další turnaj seiálu krajského přeboru žáků. Mezi staršími žáky obsadil třetí místo horažďovický Jiří Motl. V nejmladší kategorii v konkurenci 22 singlistů Horažďovičtí také dominovali. Zvítězil teprve devítiletý Filip Hokr, třetí skončil Marek Bartheldy a šestý Martin Buriánek.
„Semifinále mezi Filipem a Markem bylo ozdobou turnaje. Všichni kluci prokázali stabilní formu,“ pochválil své svěřence horažďovický kouč Josef Slavíček. (hh)