Po šesti letech sestupují z druhé ligy do krajského přeboru. Rozhodlo o tom třetí utkání baráže proti Orlové.

II. LIGA

Horažďovice – SK Slavia Orlová 4:5 (konečný stav série 1:2)

Po vítězství na severu Moravy vstupovali Horažďovičtí do třetího souboje optimisticky naladěni. A dlouho se to projevovalo i na hřišti. Trpělivou hrou si vybudovali komfortní náskok 4:1 a odpor hostů postupně slábl. Rozhodující pátý bod měla přidat elitní trojice domácích Nepodal, Hokr a Nový. Odevzdaného soupeře v prvním setu přejela, jenže pak následovala kratší pauza zapříčiněná dešťovou přeháňkou a přišel těžko uvěřitelný zlom.

Orlová se během přestávky otřepala z nepříznivého vývoje, získala druhý set, v infarktové koncovce třetího setu přežila svou „klinickou smrt" a snížila na 2:4. Od tohoto momentu na kurtu existovalo pouze jedno mužstvo. Severomoravané začali zaskočený domácí tým o třídu přehrávat, nepovolili Horažďovicím už ani jediný set a po senzační otočce se mohli radovat z vítězství v sérii a stále žijící naděje na záchranu. Pro domácí nohejbalisty znamená porážka jediné – sestup do krajské soutěže.

„Dlouho všechno šlo podle plánu, ale po nečekané prohře naší první trojice se slabší formací Orlové se naše hra zhroutila jako domeček z karet. Soupeři musím poblahopřát, vyhrál zaslouženě. Ne proto, že by byl herně lepší, ale proto, že ukázal bojovné nohejbalové srdce, které drtivá většina našeho týmu postrádá," komentoval poslední ligový duel horažďovických nohejbalistů vedoucí družstva Ladislav Barák. Podle něj se právě v závěrečném utkání naplno projevily všechny nedostatky, které mančaft provázely během celé sezony a nakonec vedly po šesti letech k sestupu: „Tým postrádal jasného lídra, který by si dokázal udělat pořádek nejen na hřišti, ale i na lavičce a hlavně na trénincích. Zkušenější hráči se většinou na kurtu trápili a nepomáhali důležitými body, které z jejich strany měly přijít. Snad s výjimkou blokaře Nepodala zůstali daleko za očekáváním. Dorostenci pak bohužel do této soutěže ještě nedorostli ani herně, ani mentálně. Jejich, mírně řečeno, velmi rozpačitý přístup k soutěži i přípravě na jednotlivá utkání je pro mě podobně velkým zklamáním jako sám sestup z druhé ligy." ⋌(hh)