Po dvou úvodních prohraných zápasech hráli nohejbalisté NK Janovice v sobotu další utkání na kurtech SK Bělá. Aby jim v tabulce soupeři neodskočili o šest bodů a zachovali si kontakt se špičkou 1. ligy, a tím i šanci bojovat o play off, museli konečně zabojovat a vyhrát.

SK Bělá – NK Janovice 2:6

Po dvou nevydařených a hlavně podceněných utkáních janovický trenér Vladimír Kasík provedl změny v sestavě, ale také hráči si uvědomili závažnost situace, a do zápasu jakoby nastoupilo jiné, semknuté a bojovné mužstvo.

Důležitý první bod, který přinesl větší jistotu Janovickým, získala dvojice Macura – Turek. V dalším zápase nastoupila zcela nově sestavená dvojice Bohatý – Kotraba. „Bylo znát, že se hráči ještě hledají, ale i tato sestava má perspektivu,“ uznal Kasík. Dostřídával Růžička, ale ani tato změna nepřinesla zvrat a domácí tak srovnali stav utkání na 1:1.

V první trojici nastoupil po dlouhé pracovní pauze k Macurovi a Turkovi Šizling a i zásluhou jeho vysokého bloku hosté získali druhý bod. Ve druhé trojce podal velmi dobrý výkon Bohatý, jemuž sekundovali na nahrávce Růžička a na bloku Kotraba a získali třetí bod. „Velmi těžkou úlohu měla třetí dvojice, protože domácí postavili do této nepárové dvojky velmi kvalitní hráče, a na ty prostě nezkušený Vyskot s veteránem Josefem Podstatným neměli,“ uvedl Kasík a pokračoval: „Singl, to bylo excelentní vystoupení Macury. V prvním setu dokonce vedl 9:0 a aby soupeře nezostudil „kanárem“, raději sportovně zakopl podání.“

I obě otočené trojice vyhráli hosté a zvítězili 6:2. „Je nutné pochválit hlavně Macuru a Bohatého, kteří tentokrát zcela splnili roli tahounů družstva a svým přístupem strhli i ostatní k velkému výkonu. V dalším utkání hostíme tradičního soupeře Jiskru Aš. Věřme, že hráči budou pokračovat v dobrých výkonech a získají další důležité body,“ dodal janovický kouč.

Sestava NK Janovice:

Singl: Macura. Dvojice: Macura – Turek, Bohatý – Kotraba (Růžička), Podstatný – Vyskot. Trojice: Macura – Turek – Šizling, Bohatý – Růžička - Kotraba.

1. VD Plzeň⋌ 3 3 0 0   18:6  6
2. Zruč-Senec ⋌3 2 0 1   14:8  4
3. MSEM Přerov ⋌3 2 0 1   14:9  4
4. Žďár nad Sázavou⋌ 3 1 1 1 13:14  3
5. Janovice ⋌3 1 0 2   9:14  2
6. Jiskra Aš ⋌3 0 1 2   7:17  1
7. Bělá ⋌2 0 0 2   5:12  0