Ačkoliv je toto mužstvo ve spodní části tabulky, vždycky dokáže favority potrápit. Tým z Bělé se spoléhá hlavně na bratry Rožky a je veden zkušeným trenérem Čukanem.

Utkání se hrálo za slunečného, ale větrného počasí, a to dělalo hostům zvlášť v začátku značné problémy.

SK Bělá - NK Janovice 5:5

Jako obvykle měli Janovičtí špatný začátek, dokonce už prohrávali 2:5. Zdá se, jako by si hráči vždy mysleli, že vítězství přijde samo, ve hře je absolutní nedostatek bojovnosti, hráči se snaží uhrát body hlavně technickými míči. Tak například ztratila svůj zápas dvojice Škabroud – Růžička, když ve třetím setu vedli 8:6, byli na útoku a přesto „dokázali“ vlastními chybami zápas prohrát.

Mužstvo nepodržel ani Macura v singlu, který letos zdaleka nehraje v takové formě jako v minulých dvou sezónách. Pak ale – nutno opět říci jako obvykle – se hráči za stavu 2:5 probudili, najednou jakoby hrál jiný, daleko bojovnější tým a poslední tři zápasy suverénně vyhráli.

„Ztraceného bodu mohou Janovice ještě velice litovat, protože tato ztráta je může v konečném účtování dlouhodobé části soutěže odsunout až na čtvrté místo. To by znamenalo utkat se v play out s nejsilnějším a zároveň nejvzdálenějším soupeřem, Vsetínem,“ konstatoval trenér NK Janovice Vladimír Kasík.

Sestava NK Janovice: Singl: Macura. Dvojky: Macura – Franic, Škabroud – Růžička, Podstatný Josef – Turek - Šizling. Trojice: Franic – Růžička – Škabroud, Šizling – Turek – Macura.