Po domácí výhře 5:3 ve finále play out nad SK Bělá si s tímto soupeřem poradili i venku.

Hvězdami janovického týmu byli v obou utkáních Jiří Macura a Petr Turek, kteří získali pro Janovice v posledních dvou utkáních devět z deseti bodů. „Jejich výkon v poslední dvojici byl excelentní a hodil by se spíš do bojů o postup do extraligy," pochválil oba hráče janovický trenér Vladimír Kasík.

SK Bělá – NK Janovice 4:5

Osm duelů po sobě bylo jako přes kopírák – hosté vždy vedli a domácí vždy vyrovnali. Vítězství v zápase tak nakonec Janovicím zajistili – kdo jiný – Macura s Turkem v poslední dvojce. Stínem utkání bylo obnovené zranění kolene Martina Franice.

„Velkou pochvalu zaslouží všichni z týmu za velkou snahu a bojovnost. Jedinou slabinou utkání byl rozhodčí Renáč, jehož verdikty byly velice nepřesné na obě strany a v některých momentech se jim divili i samotní hráči," kroutil hlavou Kasík, který jako příklad uvedl přiznanou teč hráče domácích Petra za stavu 9:9, což bylo podle něj na cenu fair play.

Sestava NK Janovice: Macura, Turek, Nedelkov, Vyskot, Bohatý, Cibulka, Franic. Diváků: 35.

„Teď mají naši hráči i funkcionáři čas na to, aby zvážili, jakým směrem se bude nohejbal v Janovicích ubírat a zda-li je nutné s tímto kádrem bojovat o setrvání v lize," dodal Kasík.