Po kruté prohře v minulém zápase proti Semilům tentokrát pouze remizovali s předposlední Vřesovou 5:5.

Úvod utkání nenaznačoval komplikace. Nově složená dvojice domácích Novotný, Jůzek v poklidu přivedla domácí do vedení. Druhá sestava Haponu Gruber, Vondrášek pak zvládla famózně úvodní set, ve druhém zaváhala, ale ve třetím vedla už 9:6. Ani čtyři mečboly ale nestačily na vítězství, které nakonec brali zkušení hosté Koňařík s Perůtkou. A začalo trápení. Buzkova formace nehraje už několik zápasů v pohodě a prohrála i tentokrát. Poté srovnali Gruber s Jůzkem a Vondráškem, ale Vřesová šla opět do vedení po třetí dvojici.

Nedelkov v singlu smečovaným servisem nedal šanci Smutnému a před odvetami se začínalo znovu. Obě horažďovické trojice však předvedly ofenzivní koncert a Hapon vedl 5:3. Jenže herní pohodu ve vítězství neproměnil. Obě domácí dvojice předvedly solidní výkon, ale v koncovkách jim chybělo více klidu i štěstí. Hosté si tak na Karlovarsko odvezli bod za remízu.

Hráli jsme sice lépe než v minulém kole, ale zdaleka to nebyl optimální výkon. Bohužel se nám zase vzdálilo čelo tabulky, kde na Pankrác ztrácíme už pět bodů. Tři kola před koncem je tak o postupujících do play off na devadesát devět procent rozhodnuto. Pozitivem snad může být jen fakt, že získaný bod nám dnes stvrdil definitivu záchrany ve druhé lize pro příští rok,“ měl k nadšení daleko kapitán Haponu Robert Buzek.

V posledním kole jarní části hrají v sobotu Horažďovičtí na hřišti suveréna západní skupiny druhé ligy Startu VD Plzeň. (hh)