Nízká síť na antuce pod Rafandou přilákala letos rekordních čtrnáct týmů nejen z Klatovska, jejichž hráči i v úmorném vedru předváděli velice zajímavé výkony.

„Bylo hrozné horko, ale bylo se na co dívat. Jsme spokojeni a věřím, že i všichni aktéři turnaje i diváci, kteří se na naši sportovní akci přišli podívat,“ uvedl jeden z organizátorů svéradického klání Václav Prokopius.

Nejdříve se hrálo ve čtyřech základních skupinách každý s každým na dva sety, dva nejlepší ze skupiny postupovali do dalších bojů. „Zde se už hrálo vyřazovacím systémem na dva vítězné sety,“ upřesnil Prokopius, který také hájil barvy nakonec čtvrtého Opius týmu. „Jsme s umístěním spokojeni, v tak těžké konkurenci je to úspěch,“ dodal.

O tom, že se ve Svéradicích letos sešly opravdu kvalitní týmy, svědčí fakt, že horažďovičtí obhájci loňského vítězství se nepostoupili ze základní skupiny.

 

Konečné pořadí turnaje:

1. Zadní Třebohostice (Martin Štěpán, Jiří Plechatý, Petr Slavík, náhradník Ondřej Krejčí); 2. SK Plzeň (Rosťa Kába, Tomáš Kandr, Petr Stehlík); 3. Svéradice (Martin Bláha, Václav Šilhan, Zdeněk Hlína); 4. Opius tým (Václav Prokopius, Lukáš Soukup, Pavel Marek); 5. Hokoste (Roman Hokr, Libor Kozlík, Zdeněk Stejskal); 6. Kadláč tým (Karel Löffelmann, Petr Löffelmann, Václav Kandr); 7. Dobrotice (Václav Kubáň, Jan Kubáň, František Ladman); 8. Dorost Svéradice (Jakub Vlček, Vojtěch Větrovec, Radek Jedlička, náhradník Petr Tichý).