Luboš i Nikola startovali ve dvou kategoriích – lightcontact a kicklight. Šampionát začal pro oba Klatovany disciplínou lightcontact, Nikola porazila v prvním kole soupeřku z Chorvatska, Luboš si poradil s reprezentantem Itálie.

Hned druhý soutěžní den si Luboš v této disciplíně zajistil výhrami nad soupeři z Turecka a Irska postup do semifinále a úspěšně rozjel i soutěž v kicklightu, ve které si poradil s protivníkem z Izraele. Ve vítězném tažení pokračoval klatovský kickboxer i v dalším duelu kicklightu, když před časovým limitem vyřídil reprezentanta Řecka.

Také Nikola navázala na své první vítězství, druhou její obětí v lightcontactu byla soupeřka z Itálie. Bez problémů rozjela i soutěž v kicklightu a podle ostatních českých reprezentantů „v suchém tričku" vyřadila zástupkyni Maďarska.

ROZDÍLNÁ SEMIFINÁLE

Předposlední den šampionátu byly na programu semifinálové boje a pro Luboše to nebyl šťastný den. V lightcontactu prohrál s pozdějším vítězem z Anglie a náladu si nespravil ani v semifinále kicklightu proti soupeři z Bulharska. V tomto duelu cítil po verdiktu rozhodčích Luboš křivdu, ale ani diskuze s hlavním rozhodčím mu postup do finále nezajistila.

I přesto může být klatovský kickboxer se svým výsledkem spokojen, vždyť dvě bronzové medaile se na mistrovství světa nezískávají každý den. „Strašně těžké zápasy, je to krásný pocit být třetí na světě v takové konkurenci. Jsem hrozně spokojený, i když možná šlo udělat něco trochu jinak. Je to nádherné stát na stupních vítězů na mistrovství světa," vylíčil své pocity po závodech Luboš.

Nikolu čekaly v semifinálových duelech v obou disciplínách soupeřky z Itálie. Klatovská kickboxerka obě Italky porazila a mohla se těšit na finálové duely, které byly na programu závěrečný den šampionátu.

ZLATÁ EUFORIE

V prvním finálovém duelu v disciplíně lightcontact porazila Nikola reprezentantku Rakouska a stala se mistryní světa. S mistrovským titulem se jí tak nastupovalo lépe do finále kicklightu, kde ji čekala soupeřka z Itálie. S velkým štěstím, kdy Italka ztratila body za nepovolené techniky, získala Nikola i druhý titul mistryně světa. „Je to nepopsatelný zážitek, který se musí zažít, to se nedá slovy ani vyjádřit. Pocity se nedají popsat, je úplně úžasné v takové atmosféře to vyhrát – stát na nejvyšším místě na stupních vítězů. K tomu hymna ČR a strašně přihlížejících lidí z pomalu celého světa," byla z mistrovských titulů nadšená Nikola.

Letošního mistrovství světa v irském Dublinu se zúčastnilo 52 zemí a přes 1700 startujících. Česká republika v tomto počtu skončila celkově na 17. místě, což je při malém počtu deseti startujících velký úspěch. Celkově si Češi přivezli tři zlaté medaile, dvě stříbrné a pět bronzových.