„Těším se, ale zároveň je to pro mě osobně jeden z nejtěžších závodů v sezoně. Zejména proto, že se v rámci tohoto závodu nedá nikde moc odpočinout. Mým cílem je zaútočit na první sprinterskou prémii, která je zhruba na patnáctém kilometru, ale hlavně chci jet na celkové umístění, takže musím rozvrhnout síly," svěřil se Jan Šrail před odjezdem do Itálie.

A jak si na Marcialonze dvaatřicetiletý závodník vedl? V konečném zúčtování vlastně vůbec ne špatně, byť on sám jistě není spokojený. Šrail obsadil v nabité konkurenci 48. místo a do cíle dosvištěl jako druhý nejlepší Čech. Tím prvním byl jeho týmový parťák Fabián Štoček, který byl celkově devětadvacátý.

Zdroj: Youtube

Marcialongu vyhrál fenomenální švédský laufař a suverén letošní sezony Emil Persson z Lager 157 Ski Teamu. Šrail na něj ztratil něco lehce přes čtyři minuty. Na druhém místě skončil Nor Gjerdalen a třetí jeho krajan Nygaard.

2. liga, skupina západ (nadstavba B, 5. kolo): SHC Klatovy (na snímku hokejisté v červených dresech) - HC Vlci Jablonec nad Nisou 5:3.
Důležitá výhra, oddechl si Straka. Co řekl k dalšímu nerváku na konci zápasu?