Jan Piorecký a Jan Matoušek ze Sport clubu Klatovy oddílu badmintonu Zbrklý úder se rozhodli, že možnost hrát tuto oblíbenou hru nabídnou mládeži. Proto pořádají ve čtvrtek 21. června nábor chlapců a dívek ve věku od 8 do 15 let.

Nábor se uskuteční v Centru míčových sportů v Klatovech od 16 do 17.30 hodin a zájemci si budou moct rovnou vyzkoušet hru a podívat se, jak hrají badminton zkušení hráči, kteří hrají např. krajskou soutěž.

„Myšlenka organizovat a představit badminton v Klatovech přišla asi před rokem. Badminton se tu hraje, ale v separovaných skupinách. Od září jsme si založili volné sdružení Volný úder, což je skupina deseti lidí, kteří se scházejí na základě dobrovolnosti, což mi přijde na to, že nejsme vázaní příspěvky, jako super věc. A to byl hlavní hnací motor, proč jsme se rozhodli, že bychom to posunuli kousek dál a k lásce k badmintonu přilákali i mládež," vysvětlil Piorecký.

Badminton se hrál hlavně v hale na Vodojemu, ale ideální podmínky pro jeho rozvoj nastaly, když bylo postaveno Centrum míčových sportů (CMS).

„Zatím v příští sezoně nemáme v plánu dělat nějakou okresní soutěž, spíš udělat oddíl badmintonu pro děti. Trénovat je tak, aby se mohly v příští sezoně zúčastnit krajské soutěže pořádané Západočeským badmintonovým svazem," řekl Piorecký.

Tréninky se budou od září konat každé pondělí a čtvrtek v CMS, kde jsou koberce, tedy ideální povrch pro badminton. Děti budou registrované ve Sport klubu Klatovy, který sdružuje tenisový a basketbalový oddíl, aby se mohly zúčastnit mistrovských soutěží.

„Nejlepší na tom je, že celá koncepce badmintonu je úžasná v tom, že se nechá hrát na jakékoliv úrovni. Hry si užijí špičkoví hráči i úplní začátečníci. A co já vím, tak se v Klatovech nikdy badminton závodně nehrál, takže to je také jakási výzva. Trénovat děti budeme od září do června dvakrát týdně po jedné a půl hodině, což si myslím, že je slušná porce, a dokládá to, že to myslíme vážně, že chceme děti něco naučit. A protože badminton je čistě sálový sport, chtěli bychom v letních měsících tréninky doplnit venkovními aktivitami," představil plány Piorecký.

Děti se mohou s badmintonem seznámit na čtvrtečním náboru, ale mohou se přihlásit i během prázdnin nebo na začátku školního roku.

„Vše záleží především na zájmu, ale maximální kapacita, kterou jsme ve dvou schopni zvládnout, je dvacet dětí," dodal Piorecký.