Před dalším měřením sil, na který pojedou 20. března do Černošic, tak hráči získali další cenné zápasové zkušenosti a zahráli si hezký hokej.

Šlo již o třetí účast týmu HC Klatovy na mimosoutěžním turnaji. Poté, co vyhráli stříbrné medaile na posledním turnaji v Mariánských Lázních, se vrhli s vervou nejmenší hokejisté Klatov do zápasů plzeňského turnaje.

HC Klatovy – HC Plzeň 1929 I 0:9. Klatovským úvod nevyšel. Brankář Jonáš si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Hráčům Klatov se nepodařilo proměnit ani jedno ze dvou nabídnutých trestných střílení a proto mladí Indiáni rychle zvyšovali skóre. Zejména díky lepšímu bruslení a předvedené hře Plzeň lehce vyhrála. Nejlepším hráčem Klatov byl vyhlášen Jonáš.

HC Klatovy – HC Kladno 2:5. Družstvo Klatov šlo do zápasu s pro něj neznámým soupeřem. Gólman Jonáš měl možnost se předvést, když zlikvidoval dvě nadějné akce soupeře. V 5. minutě už Klatovy inkasovaly. O vyrovnání se ale úspěšným únikem postaral Balák. Pak znovu udeřili Kladenští, kteří se úspěšným trestným střílením ujali vedení 2:1. Ve druhé části zápasu měl dvě velké šance klatovský Daniel Kaiser. Kladno se rovněž snažilo, ale brankář Jonáš skvěle hlídal svoji branku. V poslední části hry se Středočeši ujali dokonce vedení 4:1. Snížit se podařilo až v 28. minutě Mazancové, ale bylo již příliš pozdě něco změnit. Výsledek pečetil svým čtvrtým gólem Gardoň. Nejlepším hráčem Klatov byl vyhlášen Balák.

HC Klatovy – HC Domažlice 0:1. Nejvyrovnanější a nejhezčí zápas celého turnaje sehrály Klatovy s Domažlicemi. Velkou šanci skórovat měli domažličtí hráči v 9. minutě, ale brankář Jonáš nepustil puk za svá záda. Ve druhé třetině obě mužstva předváděla na svůj věk krásný bojovný hokej a vytvořila si mnoho šancí, ale na výsledku se nic nezměnilo. To se povedlo až ve 23. minutě domažlickému Vartovi. Nejlepším hráčem Klatov byl vyhlášen Cibík.

HC Klatovy – HC Plzeň 1929 II 2:1. Malí hokejisté z Klatov od začátku prahli po vítězství. V 2. minutě je poslal do vedení Bradáč, v 6. minutě zvýšil na 2:0 Balák. Zdálo se, že porazit soupeře nebude těžký úkol, ale v 9. minutě snížil Matoušek na 1:2. Ve druhé části hry kromě šancí Prokopa a Cibíka klatovský tým stejně jako plzeňské mužstvo už moc nepředvedl. V poslední třetině hosté zlepšili tah na plzeňskou branku, ale skóre zápasu se již nezměnilo. Nejlepším hráčem Klatov byl vyhlášen Šimon Kaiser.

HC Klatovy – HC Meteor Třemošná 1:11. Klatovští nastupovali s odhodláním překvapit silného soupeře, ale to se jim ale ani přes hezký gól Krištofa a dobré zákroky brankáře Jonáše nepodařilo, a vysoko prohráli. Nejlepším hráčem Klatov byl vyhlášen Krištof.

Pořadí turnaje:

1. HC Meteor Třemošná⋌ 45:5  10
2. HC Kladno⋌ 36:7    8
3. HC Domažlice⋌20:18    6
4. HC Plzeň 1929 I ⋌23:20    4
5. HC Klatovy ⋌4:27    2
6. HC Plzeň 1929 II ⋌4:56    0

„Hráči se zápas od zápasu zlepšovali. Nejlepší výkony předvedli s Kladnem a Domažlicemi. S týmem Třemošné, který tento turnaj vyhrál, už nám nezbyly síly uhrát lepší výsledek,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců klatovský trenér Zdeněk Kuchař.

Petr Ruhsam