Desátý ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár Alfastavu vyhrál tým Genmix.

Akce pořádaná Okresním volejbalovým svazem v Klatovech přilákal k vysokým sítím do města karafiátů celkem dvacet týmů.

Družstva bojovala ve čtyřech pětičlenných skupinách v příjemném prostředí sportovní haly v Čapkově ulici a Masarykovy základní školy v Klatovech.
„První tři celky z každé skupiny postoupily do následujících bojů o konečné umístění. Do finále turnaje se po výborném výkonu probojoval tým Tajanova v sestavě Potužníková, Protivová, Šnejdar, Pytelka, Spolek, Ryška, který však už nestačil ve velmi vyrovnaném boji na vítěze turnaje, tým Genmix, složený z hráčů a hráček Kladrub u Stříbra,“ upřesnil informace předseda pořádajícího Okresního volejbalového svazu Klatovy Luboš Nový.

V souboji o třetí místo se střetly dva plzeňské týmy, kdy lepší byli Piváči před Amoletou. Dalším domácím celkům se tentokrát příliš nedařilo, a tak z postupujících ze skupin stojí za zmínku na 7. - 8. místě Švejci, Šumavští medvědi, a na deváté příčce omlazený tým Teachers.

Jubilejní, desátý, ročník této oblíbené volejbalové akce se nesl ve velmi přátelském duchu a s maximální spokojeností všech zúčastněných hráčů a pořadatelů. „Velké poděkování za zdařilou akci tak patří hlavnímu sponzorovi,“ děkoval Luboš Nový. Velký dík především od samotných aktérů ale patří také pořadatelům, především právě Luboši Novému, K. Šotovi, J. Holečkovi a J. Vlčkovi.

Další setkání smíšených družstev pod volejbalovou sítí chystají funkcionáři klatovského okresního volejbalového svazu na sobotu 11. dubna, kdy se bude hrát O pohár ČSOB a OVS.

Konečné pořadí

1. Genmix; 2. Tajanov; 3. Piváči; 4. Amoleta; 5. AVK Březnice; 6. Bulhaři; 7. - 8. Švejci a Šumavský medvědi; 9. Teachers; 10. Rozbřesk; 11. - 12. Běs a Pyonýři; 13. - 16. Bestie, Průchovci, Tachováci a Kotěhůlky; 17. - 20. Sokol Dolany, Příšerky, Bobři a Malí tygři.

(ln, my)