Tradiční turnaj přilákal čtyřiašedesát karbaníků, růží mezi trním byla jediná zástupkyně něžného pohlaví Eva Vodičková z Klatov.


Z nelítostných bojů o co nejlepší umístění v klatovské restauraci Pod Hůrkou vyšel nakonec nejlépe Václav Hobl z Vlčic na jižním Plzeňsku. Výborné druhé místo vybojoval klatovský Vlastimil Šubert.


„Turnaj byl pěkný, ale mně letos nešel list,“ mrzutě konstatoval vítěz dvou předchozích ročníků klatovského memoriálu Václav Jaroš z Hradce u Stoda, který se tak musel letos spokojit se 48. – 49. mistem. „Klatovský turnaj je čtvrtým podnikem patnáctidílného ročníku 2008/2009 Jižanského poháru,“ dodal Jaroš, který je prezidentem zmiňovaného poháru. Mariášnické klání si nenechal ujít ani jeho tradiční účastník pětasedmdesátiletý klatovský Štěpán Kobylka. „Na žádném domácím turnaji nikdy nechybím. Mariáš hraji celý život. Memoriál už jsem i vyhrál, ale letos to na vítězství nebylo. Ale já jsem spokojený, byla tu perfektní atmosféra, ostatně tak jako pokaždé,“ řekl mariášník, který v konečném účtování obsadil osmnáctou příčku. „Jsme spokojeni, lidí přišlo víc než vloni,“ uvedl jeden z klatovských pořadatelů turnaje Čestmír Mádle, který tentokrát nebyl mezi prvními. „Mojí parketou je spíš licitovaný mariáš,“ vysvětlil Mádle.