Chtěla stát na stupních vítězů, ale štěstí se od ní ve finálové jízdě odvrátilo, a tak v kategorii do 23 let obsadila 5. místo. Přitom celý šampionát ukazovala, že je jasnou favoritkou na medaili i na titul. Malou náplastí bylo, že v týmové soutěži družstev vybojovalo její družstvo třetí místo a Karolína přivezla domů bronzovou medaili.

Kvalifikační jízdy v kategorii jednotlivců tedražická kajakářka v Brazílii s přehledem vyhrála. V semifinálové jízdě skončila se čtyřsekundovou penalizací druhá a ukázala, že bude chtít útočit na nejvyšší místa. Na výsledku finálové jízdy se prý podle české reprezentantky však trochu podepsali i rozhodčí.

„Při finálové jízdě jsem se lehce dotkla na brance číslo 10, ale věděla jsem, že i s tím můžu zajet hodně dobře. Ale o tom, že bych se dotkla i jedenácté brány, jsem vůbec netušila. Dávala jsem si na téhle brance obzvláště pozor, protože jsem ji šťouchla v semifinálové jízdě. Protest nepomohl, a tak jsem byla trochu smutná, protože jsem z analýzy videa dotek neviděla a také proto, že mě tento druhý dotek stál bednu. Ale celkově jsem velmi spokojená, mám radost z toho, že jsem jezdila všechny své jízdy srovnatelně s holkami, které jsou schopny vyhrát světový pohár seniorů nebo mistrovství světa," uvedla po mistrovství Galušková

Tedražická závodnice po návratu do Čech bude muset dohnat školu a zároveň se bude chtít maximálně připravit na seniorské nominační soutěže. „Ostatní závodnice včetně Štěpánky Hilgertové již pilně trénovaly na nominačních tratích a ona má oproti nim několik týdnů skluz," připomněl Karolínin otec a trenér Vladislav Galuška.

„Teď jsem měla dva dny volna, srovnávám se s evropským časem a začínám s přípravou na seniorské nominace, které přijdou již příští víkend. Když to dobře dopadne, budu mít letos dost šancí to holkám, co mě v Brazílii porazily, ještě vrátit," nevzdává se Karolína.