Na jezdce z celé Evropy i zámořských destinací čeká na černé trati Struggle trasa dlouhá 1750 m s převýšením 320 m. „Zatím se ke startu zaregistrovalo 370 bikerů z 27 zemí světa. Za sedm let, co každoročně jako jediní v ČR tento podnik pořádáme, jde o absolutní rekord co do počtu přihlášených jezdců i zemí," uvedl ředitel závodu Jan Kasík.

EDC má má v roce 2016 za sebou už tři závody z celkových šesti. Po slovinské Kranjske Gore, německém Willingenu a rakouském Schladmingu je průběžně v čele elitní mužské kategorie Polák Slawomir Lukasik před Němcem Johannesem Fischbachem. Z Čechů je nejlepší Matěj Charvát (5.). V ženách pak těsně o 12 bodů vede Italka Veronika Widmannová před Češkou Janou Bártovou. Všichni jmenovaní by měli startovat i na Špičáku.

Na startu závodu budou i tři borci z týmu Bike Racing Sušice – Petr Baláž s Františkem Šperlem v kategorii Elite Men a Jiří Čermák v kategorii veteránů nad 30 let Pro Masters. „Závodu na Špičáku se účastníme pravidelně, je to šance vyzkoušet si závod evropského poháru s výbornou tratí a zázemím. Hlavně si chceme užít domácí atmosféru, která je na Špičáku skvělá," řekl za tým Bike Racing Sušice Čermák, který by byl osobně spokojený s umístěním v první dvacítce ve své kategorii.

Provoz celého areálu Ski & Bike Špičák zůstává pro veřejnost neomezen.

Časový harmonogram
Pátek 1. 7.
12.00 – 18.00 trénink
Sobota 2. 7.
9.00 – 14.00 trénink
14.30 start kvalifikace
Neděle 3. 7.
8.00 – 12.00 trénink
12.30 start finále
vyhlášení výsledků po skončení závodu