Česká reprezentace složená ze 30 sportovců, v které nechyběli ani tři zápasníci z Klatovska, se zúčastnila mistrovství světa v kickboxu, které pořádala asociace WKA v německém Karlsruhe, kde se představilo cca 1200 startujících ze 43 zemí. Sportovní výsledek české reprezentace, 12 zlatých, 9 stříbrných a 18 bronzových medailí, lze určitě označit jako skvělý. A podíleli se na něm i závodníci z Klatovska.

Alena Holá

Nýrská bojovnice Alena Holá (Spartak Žebrák) startovala v kategorii do 55 kg v ženské kategorii K-1 a full contact a obě vyhrála. „V každé kategorii jsem měla tři zápasy. Podařilo se mi jeden zápas vyhrát KO kopem na hlavu a další dva zápasy ukončit před limitem vzdáním. Zbytek zápasů jsem vyhrála na body,“ popsala Holá zápasy, z nichž si nakonec odnesla dvě zlaté medaile. „Mám z toho velkou radost, nečekala jsem, že bych mohla vyhrát obě kategorie. Má priorita byla K-1, ve které působím již řadu let. Druhou disciplínu jsem brala pouze jako další zkušenost a zápasy navíc. Splnil se mi můj životní sen, i když mi to ještě pořádně nedochází,“ radovala se Alena, která se představí českému publiku 19. listopadu v plzeňské ČEZ aréně.

Nikola Hammerová

Dalším zástupcem Klatovska byla teprve 12letá loňská mistryně světa Nikola Hammerová z klubu Millenium gym Klatovy, kterou trénuje Václav Toman. Nikola startovala ve dvou věkových kategoriích. Nejprve ve své žákovské kategorii, kde ve finále podlehla anglické zápasnici na body. Výsledek byl sporný a dle mnohých měla zvítězit Nikola, což dokládalo i to, že po zápase jeden z anglických trenérů přišel za trenérem české reprezentace a přiznal vítězství Nikole. O to větší zadostiučinění přišlo v kategorii juniorek. Tato kategorie je vypsána pro děvčata ve věku 13 – 17 let. Tuto kategorii měla Nikola pouze vyzkoušet pro další léta. Nicméně teprve dvanáctileté Nikole se podařilo celou kategorii vyhrát a připsat si po loňsku již druhý titul mistryně světa. Při své cestě za zlatem přešla v semifinále přes domácí šampionku a ve finále narazila na další anglickou zápasnici, se kterou si tentokrát poradila.
„Z úspěchu na šampionátu mám velikou radost. Trošku cítím křivdu z žákovského finále. Vyhrála jsem ale věkovou kategorii, do které budu patřit až v dalších letech, a ukázala jsem soupeřkám, že se můžou právem obávat již teď,“ sdělila své pocity mladá kickboxerka.

Aleš Martínek

Třetím klatovským zástupcem na mistrovství světa byl patnáctiletý reprezentant klubu Hammers gym Běhařov Aleš Martínek. Reprezentoval Českou republiku ve fullcontactu juniorů a light contactu starších žáků. V boji o finále ve fullcontactu se „porval“ s reprezentantem Francie. Od prvního kola zasypával svého francouzského soupeře velmi tvrdými údery rukou a nohou. Jeho soupeř byl od prvního kola značně otřesen. Nesmyslné napomínání libanonského rozhodčího dvěma žlutými kartami nakonec rozhodlo v neprospěch Aleše. „Cítím hroznou křivdu,“ pronesl Aleš po tomto duelu. Nic na tom nezměnilo ani přiznání vítězství Alešovi od francouzského reprezentačního trenéra. V light contactu v semifinálovém zápase narazil na vynikající přední nohu anglického borce. Bodový zisk z boxerských výměn ale nestačil, a tak zaslouženě zvítězil reprezentant Anglie.

Aleš si z Karlsruhe přivezl dvě bronzové medaile! Pro něho je to už v pořadí třetí mistrovství světa, z kterých má již tři bronzové a jednu stříbrnou medaili. Sen o zlatu se zatím nenaplnil. „Potrénuji a příště to vyjde, zase mám o pár zkušeností více,“ prohlásil po návratu domů.

Jiří Štádler

Za českou reprezentaci startoval i člen plzeňského klubu Škola bojových umění Narama Jiří Štádler. Štádlerovi se opět dařilo a v disciplíně K-1 muži -65 kg vybojoval velmi cennou bronzovou medaili. V jeho hmotnostní kategorii startovalo dvanáct borců. „Náš závodník měl v prvním kole štěstí na volný los a poté porazil německého závodníka. V dalším kole se utkal vítězně se slovenským reprezentantem a v boji o finále na body podlehl soupeři z Kosova,“ uvedl Pavel Bělohlavý z Naramy. Jiří Štádler je oporou české kickboxerské reprezentace a koncem září bude startovat na mistrovství Evropy.