Organizátoři z Pošumavského auto moto klubu (PAMK) Klatovy díky tomu budou již brzy moci také přijímat přihlášky.

Po vydání a schválení základních ustanovení je v mnohém jasno i pro veřejnost. První zprávou je, že podoby 53. Rallye Šumava Klatovy a 27. Historic Vltava Rallye, doplněných samozřejmě znovu i o 4. Rallye Šumava Legend, se v základních obrysech nezměnily. Pojede se v osvědčeném formátu pátek – sobota s první etapou na Klatovsku a s druhou, která bude mít své těžiště na jihovýchod od sídelního města rallye. Jasné je také to, že i letos bude mít velký význam pro tradiční soutěže Rozvojová zóna v Janovicích nad Úhlavou, kde se opět usídlí mj. ředitelství i servisní areál.

A jaké novinky letošní ročník přinese? „Pro nás všechny má velký význam připojení slov „Memoriál Pavla Babky“ ke jménu Historic Vltava Rallye. Náš nedávno zesnulý bývalý klubový předseda tak bude spojen s názvem soutěže, na jejímž založení a dobrém jménu měl právě on rozhodující podíl,“ řekl předseda PAMK Klatovy Jiří Valenta a doplnil: „Co se týče novinek na tratích letošního ročníku, zájemci určitě mnohé z nich objeví už v harmonogramu obou etap. V pátek nepojedeme polookruh u Petrovic, po mnoha letech jsme se ale rozhodli více využít kultovního Klatovského okruhu u Čínova, kterým nově otevřeme obě páteční sekce obou našich soutěží. Na rozdíl od loňska díky tomu budou moci mít „Vltava“ i „Šumava“ harmonogram víceméně shodný, pouze samozřejmě s časovým posunem. Opět budou na trati nejprve k vidění historická auta, jejichž zápolení bude i letos součástí mistrovství Evropy, soudobé vozy národního šampionátu se předvedou divákům hned po nich. Po úspěchu loňského sobotního zařazení rychlostní zkoušky v blízkosti servisní zóny letos budeme postupovat podobně, pojedeme ale na zcela jiné trati. Také další „erzety“ doznají oproti minulému ročníku určitých změn, celkově závodníci i tentokrát absolvují čtrnáct rychlostních zkoušek s celkovou délkou přesahující 160 kilometrů.“

Pořadatelé se opět rozhodli nabídnout týmům možnost odlehčení jejich rozpočtů v podobě tzv. první uzávěrky přihlášek – jezdci, kteří se stihnou zapsat do 26. března, budou mít možnost zaplatit snížený vklad.

Uplynulé tři ročníky Rallye Šumava Klatovy ovládla tovární posádka týmu Škoda Motosport Jan Kopecký – Pavel Dresler. Další obhajobu se jim bude snažit co nejvíce ztížit téměř domácí dvojice Václav Pech – Petr Uhel. Bude se určitě nač těšit. To se ale týká také domácích i zahraničních účastníků Historic Vltava Rallye, v níž bude prvenství obhajovat bývalý pilot F1 Erik Comas z Francie, jež si loni dojel pro klatovské vavříny s legendárním vozem Lancia Stratos HF.

Marek Ztracený na Špičáku.
FOTO, VIDEO: Mráz fanouškům Marka Ztraceného nevadil