Milovníci terénních motocyklů a jednoho z nejdrsnějších sportů - endura – si dali dostaveníčko na mezinárodních závodech v crosscountry JBR cup 2010, které se konaly v Hradišti u Mochtína. Jel se již druhý závod JBR cupu v crosscountry.

Zatímco se motocross jede na urovnané trati bez kamenů, louží, bahna a jen na 15 minut, crosscountry v provedení JBR se jede v těžkém terénu přes kameny, klády a v hlubokém bahně na 120 minut.

Urputné boje začaly první rozjížďkou kategorie YUKI+ a pitbike.V této kategorii je nutné vyzdvihnout výkon mladého Ladislava Hosnedla z Pačejova na DT 80, který na nejslabším motocyklu startovního pole dosáhl na třetí příčku. Pak se na start postavilo přes čtyřicet jezdců kategorie B. Hluboké koleje plné bahna a vody, kamenitá pole i rychlé pasáže dokonale prověřily hlavně fyzické fondy jednotlivých jezdců. V této rozjížďce kralovala bavorská endurová škola. 1. a 3. místo patřilo skvěle jedoucím jezdcům z Bavorska.

Jako další se postavili na start jezdci kategorie A a D – veterán. Jezdci s licencemi A mají vysoké ambice a zkušenosti i z mezinárodních závodů. Těžký souboj svedl vítězný Radek Bezděk s Lukášem Kroupou, nakonec druhým petrovickým Janem Matějkou a dalšími jezdci.
V katogorii D veterán se od začátku rozpoutal nesmlouvavý souboj mezi Petrem Nuskem z Bíliny a zástupcem JBR Klatovy - Františkem Ferusem. Nejúspěšnějším byl v cíli Petr Nusko, František Ferus skončil na druhém místě.

,,Myslím, že tentokrát byli spokojeni jezdci i diváci. Vidět jezdce v tak těžkém terénu, jak zvládají své motocykly, se jen tak nepodaří. Tentokrát jsem postavil trať ve stylu moderního endura s parametry endurotestu jako na mistrovství Evropy,“ sdělil ředitel závodu Jan Benda.
„Těší mě nárůst třídy ,pitbike a YUKI+ s mladými jezdci. Je jen škoda, že podpora tohoto sportu, vychovávajícího silné individuality, je téměř nulová. Je to vidět i na samotných závodech. Naši bavorští sousedé převzali naše sportovní systémy a dnes vítězí,“ dodal.

Pořadí na prvních třech místech:
Kategorie A – licence:
1. Bezděk Radek, 2. Matějka Jan, 3. Meyer Robert. Kategorie B – hobby: 1. Reitberger Otto, 2. Ridval Petr, 3. Baumann Alex. Kategorie C – pitbike: 1. Michal Jaromír, 2. Hlava Miloš, 3. Hosnedl Ladislav. Kategorie D – veterán: 1. Nusko Pavel, 2. Ferus František, 3. Peklo Miloslav.