„Pro nejmenší závodníky jsme připravili jako každý rok sladké překvapení za tribunou na fotbalovém hřišti. Je hezké, že vždycky si čokoládu přinesou až sem. Myslela jsem, že ji je zbaští hned po cestě, ale děti si ji poctivě přinesou do cíle, abychom všichni viděli, že si trať opravdu odběhaly,“ řekla před závodem za organizátory z TJ Velké Hydčice Miroslava Kropáčková.

„Na 13. ročníku silvestrovského běhu se zaregistrovalo celkem padesát dva účastníků všech věkových kategorií. Počasí nám přálo, byla přímo jarní teplota, i když ještě v noci před i pak po samotném závodě hezky napršelo. Po vyhodnocení a tradiční tombole jsme se všichni shodli, že se už těšíme na setkání na dalším ročníku,“ zhodnotila silvestrovský běh Miroslava Kropáčková.

„Závodu se zúčastnilo také devět dětiček a odměněny byly všechny. S nejmladším závodníkem, Marečkem Šimanovským, narozeným 1. 8. 2008, se uzavíralo pole malých běžců. Nejstarším závodníkem byl Antonín Dědoch, ročník 1934, který doběhl v čestném čase třicet minut,“ dodala.

Na běh se těšili malí i velcí

Do cíle silvestrovského běhu, který pro všechny příznivce pořádala ve čtvrtek TJ Velké Hydčice, doběhla jako první Vendulka Hejpetrová z Písku, vítězka kategorie dětí do 10 let. „Už jsem vyhrála podruhé. Jezdím sem k babičce a vždycky se na závod moc těším,“ řekla spokojená sedmiletá Vendulka.

Trať dlouhou 3,2 km zvládl nejrychleji Jan Pernica z Lhoty Střelskohoštické, vítěz kategorie mužů do 39 let.

„Bylo to v pohodě, příjemné proběhnutí. Běhám v rámci tréninku, protože jinak závodím na dráze. Vyhrál jsem tu už předloni. Moje přítelkyně je z Lhoty Střelskohoštické, a když tu trávíme Sivestra, tak si tuto akci nenecháme ujít,“ řekl v cíli Pernica. Jeho přítelkyně, Dana Šatrová, vyhrála v kategorii žen.

Výsledky - děti do 10 let (1 km): 1. Vendulka Hejpetrová, Písek, 2. Jakub Hejpetr, Písek, 3. Monika Lešková, Sušice. Děti nad 10 let (2 km): 1. Jiří Motl, Horažďovice (7:50), 2. Václav Petřík, Týnec (8:30), 3. Filip Portášik, Velké Hydčice (9:00). Ženy (3,2 km): 1. Dana Šatrová, Lhota Střelskohoštická (12:31), 2. Jana Kotrbová, Velké Hydčice (20:21), 3. Petra Smržová, Sousedovice (20:30). Muži do 35 let (3,2 km): 1. Jan Pernica, Lhota Střelskohoštická (11:26), 2. Petr Kotrba, Velké Hydčice (13:40), 3. Tomáš Jůda, Horažďovice (14:05). Muži nad 35 let (3,2 km): 1. Alois Šatra, Velké Hydčice (13:00), 2. Miroslav Kovanda, Velké Hydčice (15:25), 3. Zdeněk Hejpetr, Písek (18:55).