Hned první červencový týden absolvovala část týmu soustředění v krásném nohejbalovém areálu v Radomyšli na Strakonicku. „Pilovali jsme tam hlavně herní činnosti,“ prozradil horažďovický trenér David Boška.

„Kluci si zahráli i zatrénovali třeba pod vedením juniorského mistra světa a současného extraligového hráče pražských Břví Vladimíra Babky nebo někdejšího mistra Evropy Radima Havránka z Brna. Oba jmenovaní přijali naše pozvání na tuhle akci, pro mladíky to byla velká škola,“ dodal. V Radomyšli připravili pro talentované nohejbalisty z Horažďovic vynikající podmínky. „Měli jsme k dispozici sportovní areál se třemi antukovými kurty, ubytování, veškeré příslušenství i výbornou stravu. Oddílu nohejbalu TJ Sokol Radomyšl patří naše velké poděkování,“ pochvaloval si Boška.

Prázdniny s nohejbalem jsou ale teprve na začátku. „V polovině července odjíždím na společný kemp mladších žáků z několika oddílů v Pršticích u Brna, kam beru i čtyři naše kluky. Náš oddíl pak čeká několik dnů na kolech na Šumavě a poté se ještě na týden vrátíme do Radomyšle, kde je přichystán společný týden se žáky Liaporu Karlovy Vary za účasti českého reprezentanta Jana Vankeho,“ vypočítává David Boška.

Podzimní část nohejbalové sezony horažďovickým mladíkům začíná na konci srpna. „Čekají nás republikové šampionáty jednotlivců dorostu i žáků i republika žákovských družstev. V září navíc kluci pojedou na dva turnaje Evropského poháru žáků do Košic a pokračují i krajské soutěže v obou kategoriích. Na podzim se také dohrávají i nižší soutěže mužů, kde se kluci už uplatňují. Čeká nás hodně akcí, proto teď musíme tvrdě pracovat,“ uzavírá kouč čerstvých žákovských mistrů republiky ve trojicích David Boška. (hh)