Během něj se utkají družstva děvčat a chlapců kategorií U11, U12, U14 a U15.

„Na Easter Cup 2019 je v současné době přihlášeno 99 týmů, očekává se zhruba 300 zápasů, které bude řídit cca 60 rozhodčích. Hrát se bude ve dvanácti halách nejen v Klatovech. Vloni se hrálo poprvé v Plánici, letos přidáváme ještě Švihov. Hraje se od 18. do 21. dubna,“ informoval ve čtvrtek ředitel turnaje Stanislav Křiváček.

V Klatovech zabojují o medaile družstva nejen z České republiky, ale také například ze Slovenska, Německa, Finska a dokonce dvě ze Spojených států.

Slavnostní zahájení turnaje se uskuteční 18. dubna od 18 hodin na náměstí v Klatovech, kde se sejdou všichni účastníci turnaje, pro které bude připraven kulturní program.

Turnaj se každým rokem rozrůstá, což přináší i větší organizační náročnost.

„Přináší to příznivé věci, ale také více starostí. Klatovy mají omezenou kapacitu na ubytování i stravování. V letošním roce tak budeme stravovat soutěžící na dvou místech, a to v jídelně Základní školy v Plánické ulici a v jídelně Střední zemědělské školy Klatovy. Ve vytížených dnech 18. až 20. dubna zajišťujeme pro účastníky turnaje více než 1400 míst ubytování na noc,“ sdělil dále Křiváček.

Pro všechny soutěžící je připraven doprovodný program, kdy budou moci navštívit klatovské památky, krytý bazén, bowling a podobně.