TJ Klatovy – Sokol Písek 85:98 (23:14, 19:24, 22:29, 21:31). Klatovští začali zápas i bez trenéra Jiřího Zídka, který ukončil činnost u klatovského týmu ze zdravotních důvodů, velmi dobře. V prvních minutách byli Klatované lepším týmem a postupně si vypracovávali náskok, jenž se dostal až na dvanáct bodů. Trpělivě hrající hosté si je však nenechali nikdy utéct na větší bodový rozdíl, což se ukázalo jako jeden z rozhodujících faktorů pro vývoj utkání. Ve druhé polovině střetnutí hosté vyrovnali stav. Pak se skóre začalo přelévat a domácí značně znervózněli, což se projevilo v jejich výpadku v poslední čvrtině. V těchto okamžicích hosté zaznamenali šňůru 15 bodů a zápas tak v podstatě rozhodli. Zde se projevila nezkušenost domácích, kdy místo toho, aby hráli klidně a snažili se zastavit nástup hostů, nechali se strhnout a zběsile se hnali do útoku. Nepřesnými střeleckými pokusy se připravili o možnost zápas vyhrát.

Sestava a body Klatov: Klasna 25, Bytel 16, T. Král 12, Šípek 9, Kubík 7, Michel 5, Pavlíček 5, Černý 4, Flaks 2, Andrle, Bendl, Šlajs.

TJ Klatovy – BSK České Budějovice 78:89 (23:16, 18:23, 19:24, 18:26). Klatovští hráči začali stejně aktivně jako v předchozím zápase, brzy se dostali do poměrně výrazného vedení. Základem byla jejich agresivní obrana a dobrá střelba v útoku. Ve druhé čtvrtině se bohužel opět projevila zbrklost v útoku, což domácí hráče stálo hodně sil v obranné fázi, které pak chyběly v závěru utkání. Druhá čtvrtina utkání už byla velmi vyrovnaná a po několika chybách Klatov se podařilo hostům postupně stáhnout skóre až na rozdíl dvou bodů 41:39 v poločase. Pak se poprvé v zápase ujali vedení. Domácí dokázali držet krok ještě celou třetí čtvrtinu, na jejímž konci ztráceli na soupeře pouze tři body. V poslední části hry se však projevila nedostatečná rotace hráčů z lavičky a Klatovským už nezbyly síly na dotažení zápasu do vítězného konce.

Sestava a body Klatov: Bytel 20, T. Král, 20, Klasna 18, Pavlíček 9, Kubík 5, Andrle 2, Flaks 2, Šípek 2, Bendl, Černý.