Holýšov A - TJ Klatovy 84:79

Klatované na palubovce Holýšova předtím dvakrát neuspěli a doufali, že se jim podaří tuto černou sérii prolomit. Celý zápas však zaostávali za domácím týmem. Ten už vprvní čtvrtině získal náskok a především jen díky chybám, které klatovští hráči kupili, si ho i udržoval. Klatované se dokázali pouze ve třetí čtvrtině dotáhnout knerozhodnému stavu, ale to bylo zjejich strany vše.

„Tato prohra znamená pro nás komplikaci vzhledem kvývoji vtabulce, neboť jsme nedokázali zastavit propad vprůběžném pořadí,“ konstatoval klatovský Tomáš Král.

Sestava a body Klatov: Klasna 26, T. Král 24, Salvetr 12, Černý 9, Andrle 3, Mach 2, Pavlíček 2, Kubík 1, Michel, Novák, M. Král, Cepek.

Jiskra Domažlice - TJ Klatovy 79:58

Ve druhém zápase čekal klatovský tým těžký soupeř, byl jím ambiciózní tým zDomažlic. Ač se očekávalo jasné vítězství domácího basketbalového týmu, chtěli Klatovští překvapit. Do zápasu vstoupili dobře a dokázali zaskočit domácího soupeře dvěma přesnými trojkovými pokusy. Naneštěstí pro klatovské hráče se domácí tým rychle otřepal a postupně začal přebírat otěže zápasu.

Po polovině střetnutí však dokázal hostující tým držet tříbodový náskok 31:28. Ve třetí čtvrtině došlo ke zvratu díky zlepšené střelbě domažlických hráčů. Ti si vybudovali až dvacetibodový náskok, který spřehledem udrželi až do konce zápasu.

Sestava a body Klatov: Klasna 18, T. Král 17, Pavlíček 6, M. Král 5, Andrle 4, Andrle 3, Kubík 3, Novák 2, Cepek.