Družstvo žen vylepšilo umístění z úvodního kola, které se konalo v Pacově a v západočeské metropoli vybojovalo skvělé páté místo. „Nejvíce bodů tradičně nasbírala vedoucí družstva Ivča Koželuhová, která vybojovala třetí příčky v hodu diskem a v běhu na 400 metrů překážek, kde si zaběhla výkon sezony,“ uvedl klatovský oddíl na svých webových stránkách.

Kov s bronzovou příchutí v Plzni získala také Julie Kubátová – a to v běhu na 800 metrů. Další body pak tradiční opora pošumavského družstva vybojovala za nepopulární bramborovou příčku na poloviční distanci.

V závodě na 800 metrů se při svém prvním letošním venkovním startu předvedla i nadějná dorostenka Barbora Kořínková, z jejího výkonu nakonec vzešlo šesté místo. „O dost možná nejlepší výkon dne se postarala ve stejném běhu žákyně Štěpánka Hanušová, která si zlepšila osobní rekord o sedm vteřin, a při své premiéře v závodě dospělých urvala pro Klatovy cenné body,“ píše se dále na stránkách Atletiky Klatovy.

Pěknými výkony přispěly také šikovné hostující závodnice z domácí Škody Plzeň – Viktorie Sýkorová a Adéla Ptáčníková, které na domácím stadionu absolvovaly tři disciplíny. „I po odchodu Anežky Pourové do extraligy mají děvčata stále silné zastoupení ve vrhačských sektorech, kde bojovaly Ivča Koželuha, Petra Koštová, Zdeňka Špererová a Iren Stahlová. Ta zaznamenala osobní rekord v kladivu. Totéž se povedlo sportovní univerzálce Natálii Kantové v oštěpu, která korunovala svůj povedený den třetím místem v tyčce. Cenné zkušenosti sbíraly ve sprinterských bězích dorostenka Adélka Měsíčková a žákyně Magdalena Štampachová,“ doplnil klub hodnocení žen.

I muži si v Plzni udělali dobré jméno. Stejně jako kolegyním i jim se povedlo vylepšit umístění z „pacovského“ klání o jednu příčku. A nakonec z toho bylo čtvrté místo, když na bronz chyběly pouhé čtyři body. „Zároveň však v osmi bodech pod námi byly natěsnané další tři kluby, což dokazuje velkou vyrovnanost družstev. Pozitivem je, že všichni zúčastnění muži dokázali bodovat a mnozí se mohli těšit z osobních rekordů,“ těšilo klatovské atlety.

Největší počet bodů zaznamenal tradičně Jiří Bešta, který si v tyčce výkonem 425 cm vylepšil nový venkovní osobák. A to i přesto, že si během tyčkařské soutěže musel dvakrát „odskočit“ na závody na 110 metrů překážek, kde byl třetí a B-finále sprintu na 100 metrů, které vyhrál.

Tři skokanské disciplíny si střihl také neúnavný Lukáš Bešta. Ve výšce vybojoval cenný bronz a body přidal po velice vydařeném výkonu také v dálce a trojskoku.

V hodech a vrzích klatovský oddíl reprezentoval Juraj Kudry, který byl pátý v oštěpu a Václav Šilhavý, jenž ve fotofiniši vybojoval za Jirkou Beštou čtvrté místo v běhu na 110 metrů překážek.

Ve sprinterské disciplíně, tedy v běhu na 100 metrů doběhl v B-finále druhý šikovný mladík Berin Ramizi, který pak přidal deváté místo a osobní rekord v běhu na 200 metrů. Nadějný dorostenec to dokázal i přes silný pobouřkový protivítr. „Na stejné trati se představili ještě talentovaný Vojta Chroust (též osobní rekord) a Přemek Koranda. Přemek si ve svém druhém startu v kariéře připsal osobní rekord v běhu na 800 metrů a vybojoval své první druholigové body. Vojtovi Chroustovi se povedlo totéž na poloviční trati, kde doběhl osmý v osobním rekordu 54,21 sekundy,“ pochvaloval si klub na svém webu.

Páté místo v běhu na 1500 metrů vybojoval Jiří Procházka. Tam ho doplnil stříbrnou pozicí hostující mílař a srdcař Ondřej Váchal, který měl v nohách sobotní závody korunované novým PB na 1500m, přesto si v neděli tuto trať s grácií střihl znovu. K tomu si ještě za horkého počasí před bouřkou zkusil premiérově stýpla, kde taktéž bodoval. Na stýplu zvítězil Vojtěch Koželuh, který si po dlouhých čtyřech letech vylepšil svůj osobní rekord na této trati. Na výšce předvedl pěkné pokusy nadějný skokan Kryštof Bína, který i přes minimum tréninku útočil na svůj osobní rekord. Nakonec se to bohužel nepovedlo, ale byla z toho pěkná osmá příčka.

V celkovém hodnocení se ukázalo jako důležité živelné rozhodnutí běžet oblíbenou závěrečnou čtvrtkovou štafetu, která ve složení Jiří Bešta – Jiří Procházka – Berin Ramizi – Vojtěch Koželuh vybojovala čtvrté místo. „Všichni měli již něco v nohách, ale blýskl se zejména „Bery“, pro kterého to byla první čtvrtka v životě, a tak rozběhl třetí úsek štafety odvážně ve třetí dráze, načež na protilehlé rovince předstihl dva soupeře a přinesl finišmanovi pohodlný náskok,“ pokračoval oddíl v hodnocení plzeňského mítinku.

„Závody již tradičně doprovázela parádní atmosféra, jak se na královnu sportu sluší a patří. Další možností vidět naše dospělejší a dospělé atlety bude v neděli 26. července v hlavním městě Chodska na Hvězdném házení. Tak dorazte, kromě Klatováků tam budou i reprezentanti,“ pozval na závěr klub na nedělní velkolepou atletickou show v Domažlicích.

Autoři: Vojtěch Koželuh (Atletika Klatovy) a Martin Mangl