O uplynulém víkendu pokračovaly dlouhodobé soutěže klatovských mužů a kadetek. Muži přesvědčivě vyhráli oba své zápasy krajského přeboru proti USK Slavia C. Kadetky nestačily v 1. lize na družstvo Kralup nad Vltavou.

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ

Klatovy - USK Slavia C

1. zápas: 3:0 (17, 15, 23)

Klatovští muži se na předposlední zápas sezony sešli v hojném počtu s cílem vylepšit svoji pozici v konečném pořadí. V prvním utkání jednoznačně dominovali a první dva sety vyhráli s pohodlným náskokem. Pouze ve třetím setu držel soupeř krok až do koncovky, tu si ale domácí pohlídali.

2. zápas: 3:1 (-18, 23, 17, 18)

Ke druhému zápasu nastoupili hráči v pozměněné základní sestavě a v prvním setu působili nesehraným dojmem, čehož soupeř využil a získal první sadu pro sebe. Ve druhém setu se hra domácích zlepšila a vyrovnaný boj dospěl až do rozhodující koncovky. Tu vyhráli Klatovští a načali tak obrat zápasu. Ve třetím a čtvrtém setu totiž soupeře jasně přehrávali. Svými efektními útoky diváky výborně bavil zejména Matěj Havel. Sestava Klatov: Petrů, Kapusta, Reitmajer, Kiesenbauer, Kozák, Hodan, Kučera, Mazanec, Vansa, Havel, Spolek, Muknšnábl.

Poslední zápas sezony odehrají Klatovy doma v sobotu 26. března proti Skvrňanům.

1. LIGA KADETEK

Klatovy - Kralupy

Klatovské kadetky bojují v I. lize o co nejlepší umístění pro udržení soutěže pro příští sezonu, případně pro účast v baráži. V posledních utkáních však hrají s družstvy z předních příček tabulky.

1. zápas: 1:3 (-12, 25, -17, -21)

Klatovské hráčky zaspaly první set. Ve druhém se naštěstí hra vyrovnala a domácí zvítězily v napínavé koncovce nejtěsnějším rozdílem 27:25. V dalších dvou setech se ale totéž nepodařilo.

2. zápas: 1:3 (-27, 13, -14, -13)

Druhý zápas měl takřka identický vývoj. Hráčky dokázaly držet krok se soupeřkami jen v krátkých úsecích hry a vyhrály jen jeden set. Obrovským zaváháním byla ztráta prvního setu, když měly v koncovce vybudovaný pohodlný náskok. V porovnání se soupeřem chyběla klatovským volejbalistkám zejména jistota na přihrávce a lepší bloky, které by dokázaly zastavit vysoké blokařky Kralup. Sestava: Šimáčková, Kalistová, Illetšková J., Kovandová, Hanáková, Sýkorová, Petrmichlová, Straková, Voglová, Marytová A., Marytová Z., Černá.

Poslední domácí zápas sehrají kadetky v sobotu 26. března s vedoucím družstvem skupiny, 15. ZŠ, v Plzni.

Luboš Nový