II. liga mužů: NK Dynín – Horažďovice 6:1. Hosté šli na jihu Čech do vedení po vítězství dvojice Novotný, Barák. Favorizovaní domácí se pak ale rozehráli k výbornému výkonu a nedali Horažďovicím žádnou šanci na překvapení.

„Do Dynína jsme jeli bez blokaře Nepodala, a tím pádem bez šance na body. To se také potvrdilo. Domácí mají hlavně vynikající trojice, ve kterých nám nepovolili ani set. Ostatní výsledky kola nám ale nahrály, takže jednou nohou už jsme zachránění,“ uvedl vedoucí horažďovického áčka Ladislav Barák.

Dnes Horažďovičtí hrají naposled v sezoně doma. Od 14 hodin hostí za sokolovnou čtvrtý celek tabulky TJ Sokol Semily.

Kvalifikace na MČR družstev žáků: TJ Jiskra Aš – Horažďovice 1:6. Po výhře 5:2 na domácím hřišti stačilo hostům uhrát k postupu tři body. S tím se ale nespokojili a uštědřili Aši tvrdou lekci. “Potvrdili jsme roli papírového favorita, takže vše podle plánu,“ pochvaloval si trenér David Boška.

Dnes a zítra se starší žáci Horažďovic představí na mistrovství České republiky trojic a dvojic v Českém Brodu. V konkurenci šestnácti nejlepších týmů z celé země budou obhajovat zlato a stříbro z loňska. „Z minulého roku ale zůstal v sestavě prakticky jen Lukáš Hokr. Tentokrát patříme jen do širšího okruhu favoritů. Jedeme tam ovšem s jasným cílem, získat dvě medaile,“ netají se Boška.

Botas dorostenecká liga: Dynamo České Budějovice – Horažďovice 6:2. Horažďovičtí ztratili obě úvodní dvojice v koncovce třetího setu a pak už jen sledovali narůstající náskok domácího celku. Body Západočechů vybojovala trojice Voruda, Hokr, Boček a v singlu kapitán Voruda.

„Chtěli jsme Dynamo zaskočit, ale doplatili jsme na nezkušenost v koncovkách. Letní pauzu přečkáme na posledním místě tabulky, naším cílem však zůstává sedmá příčka. Tu vidím stále reálně,“ řekl horažďovický kouč David Boška.

(hh)