Muži ani dorostenci opět na body nedosáhli

Horažďovice – Trápení ligových nohejbalistů TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon pokračuje.

7.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

Oslabené mužské áčko padlo v důležitém zápase na hřišti v Semilech a dorost ztratil dobře rozehraný duel na pražské Solidaritě.

II. liga mužů: Semily – Horažďovice 6:2. Bez zraněného Jůzka a pracovně zaneprázdněného blokaře Nepodala neměli v Semilech hosté příliš šancí na úspěch. Kompaktní domácí celek si vytvořil náskok hned ve dvojicích a přestože Gruberova trojice s Novým a Barákem snížila, Semily pak odskočily na rozhodujících 4:1. V singlu ještě korigoval Nedelkov, ale obě odvetné trojice Západočeši prohráli.

„Oslabené mužstvo sice bojovalo, ale za bojovnost se body nedávají. Třetí dvojici a poslední trojku jsme vždy ztratili až posledním míčem ve třetím setu. Je neuvěřitelná škoda, že tentokrát chyběl Michal Nepodal, který by svým dlouhým blokem na šablonovitou hru domácích stoprocentně platil. Bez něj se nám prakticky rozpadla hra poloviny sestavy,“ litoval vedoucí hostů Ladislav Barák.

V sobotu ve 14 hodin přivítají Horažďovice jednoho z favoritů západní skupiny druhé ligy Start Praha.

Botas dorostenecká liga: TJ Solidarita Praha - Horažďovice 6:4. V Praze začali Horažďovičtí bez respektu a brzy si vypracovali náskok 3:1. Bohužel v nepárové části utkání domácí zabrali a bylo srovnáno. Nápor Solidarity pokračoval i v odvetných trojicích a rázem vedla 5:3. Hostující Voruda s Bočkem vítězstvím ve dvojici udrželi naději na bod, ale poslední dvojka svůj duel nezvládla a Horažďovice se vracely domů s prázdnou.

„Co na to říct? Minimálně k remíze jsme měli utkání dotáhnout. Je to sice stokrát obehraná písnička, ale o naší porážce opět rozhodla především naše nezkušenost,“ krčil rameny trenér David Boška. V neděli Horažďovičtí hostí od 12 hodin severočeský celek NK ELNA Počerady. (hh)

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Plzeňský kraj – Síť základen v kraji je tak hustá, že další už téměř nejsou třeba.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Bolešiny – Draci domácí výroby i kupovaní v neděli nahradili na nebi mezi Bolešinami a Slavošovicemi jindy obvyklé modely letadel.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.