Pro borce z týmu Powerlifting Klatovy, jehož doprovázel jeho trenér a zároveň vedoucí oddílu Zdeněk Hruška, to byly letos již osmé závody.

„Honza prokazuje po celou letošní závodní sezónu, že v něm dřímá obrovský talent pro silový trojboj a ten se mu daří zúročovat v podobě neustálého zlepšování jeho výkonnosti. Na závody jel s jednoznačným cílem – vyhrát a vylepšit republikový rekord v mrtvém tahu," konstatoval Hruška a dodal, že jeho svěřenec měl při vážení rovných 64 kg, což ho řadilo do kategorie do 66 kg. Vzhledem k tomu, že v ní byl sám, byla tato kategorie sloučena s kategorií do 74 kg a celkem tedy zahrnovala pět závodníků.

„Jako první disciplina šel na řadu tradičně dřep. Dřep je jediná disciplina, kde má Honza ještě značné rezervy v technickém provedení, což se potvrdilo hned u prvního i druhého pokusu, kdy sice činku zvedl, ale kvůli technickým chybám mu pokusy nebyly uznány. Po dvou neuznaných pokusech zavládla mírná nervozita, nicméně Honza se dovedl namotivovat a třetí pokus o váze 185 kg zvládl," vzpomínal na nelehký začátek soutěže Hruška.

Pokračovalo se benchpressem, kde More začínal na čince 120 kg. Tuto hmotnost lehce dokázal zvednout a na druhý pokus si tedy nechal naložit rovných 130 kg. „I tato činka byla pokořena, proto bylo rozhodnuto, že ve třetím pokusu se Honza pokusí zdolat rekord České republiky, který má hodnotu 135,5 kg. Bohužel tuto hmotnost už Honza nedovedl zvednout a rekord zůstal nepokořen. V poslední disciplině – mrtvém tahu se dalo očekávat, že Honza bude opět atakovat rekord České republiky. Již po prvním pokusu 215 kg, který hravě zvládl, bylo jasné, že je při síle. Ve druhém pokusu proto šel na rovných 230 kg, což znamenalo vyrovnání rekordu České republiky. Třetím pokusem tento rekord překonal, když zvládl zvednout 232,5 kg," uzavřel Hruška.

Celkem More zdola ve třech disciplinách 547,5 kg, což znamenalo 441,12 bodu a jasné první místo ve sloučené kategorii.

Velká cena Klatov

Další soutěží, na které se Jan More představí, bude Velká cena Klatov v benchpressu. Ta se koná v sobotu 8. prosince v klatovské sokolovně a siláci mají možnost se hlásit do 3. prosince. K vidění by měly být kvalitní výkony, pořadatelé slibují dokonce pokus o světový rekord.