V začátcích se hrál o vánočních svátcích v kulturním domě v Těšetinech a později v kulturním domě v Mochtíně (ty již, bohužel, kultuře a sportu neslouží), a to vždy za velké účasti předních stolních tenistů nejen klatovského okresu.

V posledních letech se však hraje jen v malé tělocvičně místní ZŠ na dvou stolech a nese pozměněný název „O vánočního kapra“. Ten je určen jen amatérům, hráčům nehrajícím mistrovské soutěže ve stolním tenisu a letos se hrál jubilejní 45. ročník. A povedl se, účast byla rekordní.

Ilustrační foto.
Nejvíce peněz půjde do dopravy

Jeho vítězem se stal mladý, teprve šestnáctiletý Lukáš Velek z pořádající TJ Sokol Mochtín, který obhájil své loňské prvenství. Druhou příčku získal po velké bitvě Petr Černý, který hájil barvy PS Křeč Mochtín a v minulosti již tento turnaj několikrát vyhrál. Na třetí místo odsunul Zdeňka Hrdličku z Klatov, který svým skvělým výkonem mile překvapil. Nepopulární bramborovou medaili získal Dominik Valečka, pátý skončil Lukáš Kupčík. Oba z Janovic.

Celkem na turnaji startovalo 16 stolních tenistů, potěšila účast hráčů ze Sušice i z daleké Ostravy i jedné dámy, kterou byla paní Gabriela Mertlová z Týnce u Klatov. Turnaj byl odehrán v příjemné předvánoční atmosféře, každý účastník si odnesl domů nějakou cenu, ti nejlepší pěkného kapra.

Autor: Karel Šot