Vydatné oslavy odstartovaly usměvavé a pohyblivé reprezentantky taneční skupiny Destiny, která funguje při DDM Klatovy. A děvčata sklidila velký potlesk. Sotva tanečnice vyklidily mochtínský pažit, už se chystali na trávník aktéři turnajů v malé kopané mužů a žen. Toho se zúčastnili nejen samotní oslavenci, ale i jejich kamarádi a na hřišti velcí rivalové, s nimiž při pošumavských soutěžích toho Křečáci i Křečandy hodně zažili. „Přijeli lidé a týmy, kteří začínali v roce 1997 hrát mužskou amatérskou ligu a toho si opravdu moc vážíme,“ podotkl prezident PS Křeč Mochtín Jan Šafránek.

Mezi ženami znovu obula při oslavách kopačky například hráčka, která už léta nehraje, ale ve své aktivní kariéře patřila ke stálicím pošumavské amatérské ligy. „Moc ráda jsem pozvání přijala a kopačky znovu oprášila. Byla to fajn akce a není divu, vždyť tam, kde byla Křeč, nebyla nikdy o zábavu nouze,“ uvedla Marta Mužíková z Klatov.

„I já jsem ráda přijala pozvání, bylo fajn si tady zase zahrát, jen škoda, že se mi nepovedlo dát dohromady víc holek,“ řekla Julie Chobotová, která k fotbalu poprvé přičichla právě v dresu Křeče a která už teď válí za domažlickou Jiskru v celostátní divizní skupině D žen ve fotbale.

Živo ale nebylo pouze na hřišti. Skákací hrad a pěna, kterou dodali hasiči, zaujala nejen malé , ale i některé velké návštěvníky. Po zápolení na fotbalovém hřišti se pozornost všech přesunula ke slavnostnímu vyhlášení výsledků turnajů. A došlo i na ocenění členů klubu PS Křeč Mochtín. Ale mezi oceněnými byli i další lidé a instituce, kteří tento amatérský sportovní klub podporují a pomáhají mu. Například mochtínský obecní úřad, sponzoři a především pak ikona mochtínského fotbalu a pošumavského sportu vůbec, místopředseda TJ Sokol Mochtín, Karel Šot. „Panu Šotovi velice a ze srdce za vše moc děkujeme,“ nešetřil slovy díků při předávání plakety za velký přínos šéf Křeče.

Ceny a ocenění byly rozdány a nic nebránilo volné zábavě, která probíhala za hudebního doprovodu. Oslavy vyvrcholily promítáním čtyřicetiminutového dokumentu o PS Křeč, který sklidil obrovský úspěch. „Oslava se povedla na výbornou. Počasí nám přálo a troufám si tvrdit, že se všichni skvěle bavili. Dík patří všem, kteří s námi slavili,“ dodal Jan Šafránek.

Yvetta Chmelová, Martin Mangl