Domácí tým byl před turnajem na děleném prvním místě a očekával se tak velký boj o celkového vítěze.

TÝM A

Volejbalistky TJ Sokol Klatovy A i přes vedení v soutěži musely nejprve potvrdit dobrou formu z předchozích turnajů proti týmům z první poloviny tabulky. Od začátku dávaly jasně najevo, že chtějí získat celkové vítězství a všechny soupeře snadno přehrávaly.

Náročnější byl pouze duel s 15. ZŠ v Plzni A, při kterém se plzeňské hráčky pokoušely vzdorovat. Koncovku prvního setu však domácí hráčky vyhrály a zlomily tak odpor soupeřek, které po odevzdaném výkonu prohrály hladce druhý set.

Turnaj dospěl do finále za stavu, kdy vítěz posledního utkání získá i vítězství v soutěži. Hlavní konkurentky z SK Hlincovka prošly turnaj stejně jako domácí hráčky bez ztráty setu. Klatovská děvčata vstoupila do utkání nervózně a dovolila soupeřkám několikabodový náskok. Během prvního setu domácí hráčky, mohutně povzbuzované domácím publikem, již tahaly pouze za kratší konec a podlehly těsně 23:25. Druhý set měl velmi podobný vývoj, a i když Klatovy podaly svůj nejlepší výkon, na výborně připravené soupeřky nestačily. Po turnaji se tak umístily celkově na druhém místě za SK Hlincovka.

TÝM B

Tým TJ Sokol Klatovy B, který hraje v druhé polovině tabulky, také bojoval o poslední body v soutěži, a tento mladý tým si připsal první vítězství v zápase. Děvčata tak jasně naznačila, že se stále hodně zlepšují a jsou do budoucna příslibem, že budou příští sezonu výrazněji promlouvat do pořadí v horní části tabulky.

Sestava TJ Sokol Klatovy A: Bohůnková M., Černá M., Kislingerová T., Preslová B., Žižková A.

Sestava TJ Sokol Klatovy B: Bytelová K., Jonášová D., Kovandová L., Maierová K., Mordavská N., Ondrejková B.

Trenéři: Muknšnábl J., Protivová V., Vlček J.

Konečné pořadí krajského přeboru mladších žákyň 2010/2011

 1. SK Hlincovka⋌94
2. TJ Sokol Klatovy A⋌91
3. SK 15. ZŠ v Plzni A⋌74
4. TJ Lokomotiva Plzeň A⋌67
5. SK 15. ZŠ v Plzni B⋌64
6. VK Rokycany⋌57
7. VK Tachov A⋌56
8. VK Tachov B⋌48
9. TJ Lokomotiva Plzeň B⋌46
10. TJ Sokol Vejprnice⋌44
11. TJ Lokomotiva Plzeň C⋌36
12. TJ Sokol Klatovy B⋌ 33

Josef Vlček