Tam porazily slabou Spartu, ale na Nusle platný recept nenašly.

Ba Sparta – TJ Klatovy 34:59 (6:17, 4:12, 15:17, 9:13). „Po počátečních obavách se projevilo, že jsme se utkali s nejslabším celkem tabulky. Od samého začátku bylo jasné, kdo bude vítězem, a bylo pouze otázkou, jaké bude skóre. Proto je škoda, že jsme utkání neabsolvovali v plném složení, protože to byl jeden z mála zápasů, kdy si mohla zahrát komplet celá lavička. V tomto utkání ukázali rozhodčí, jak skvěle a objektivně řídit a nepodlehnout pražské atmosféře. Opravdu, rozhodčí odvedli znamenitou práci,“ uvedl trenér mladších dorostenek TJ Klatovy Petr Fleisig.

Body Klatov: Cibulková 20, Flaisigová a Šillarová 11, Fleisigová 6, Fremutová 5, Roubalová 4, Šraitová 2. Fauly: 18. TH: 14/5. Trojky: 0.

TJ Sokol Nusle B - TJ Klatovy 71:56 (18:24, 19:10, 22:13, 12:9). První poločas tohoto těžkého utkání byl jako na houpačce. Družstva se střídala ve vedení, ale jakmile Klatovanky začaly mít navrch a šly do trháku, domácí trenérka využila možnosti doplnit kolektiv o extraligové hráčky, což se nakonec ukázalo být rozhodujícím. „Bohužel se také v tomto utkání projevilo to, že jsme byli oslabeni, a zbývající děvčata už neměla tolik fyzických sil, abychom utkání ještě zvrátili a zdramatizovali. Troufám si tvrdit, že pokud bychom byli kompletní, zápas by se vyvíjel úplně jinak. Naše děvčata přesto podala bojovný a kolektivní výkon,“ dodal trenér Flaisig.

Body Klatov: Cibulková 27, Rajalová 10, Šillarová 8, Roubalová 7, Flaisigová a Fleisigová 2. Fauly: 24. TH: 8/5. Trojky: 3.

(pf, my)