Turnaje se zúčastnilo rekordních 22 dětí z různých oddílů, a to jak z Domažlic, Nepomuku, Plzně, Prahy a samozřejmě nechyběly ani děti z domácího oddílu.

Děti byly rozděleny do pěti skupin, kde hrál každý s každým. První tři z každé skupiny postoupily do závěrečných vyřazovacích bojů, ty, kterým se postoupit nepodařilo se utkaly o konečné umístění.

V základních skupinách se klatovským tenistům dařilo. Alexandr Sojka vyhrál skupinu B, Kryštof Ruža skupinu C, Erika Kurcová skupinu D a skupinu E vyhrál Lukáš Janoušek. Pouze skupinu A vyhrála Barbora Čermáková ze Sparty Praha. Z dalších míst se podařilo postoupit ještě klatovskému Janu Šťastnému a Denisu Turhobrovi.

V semifinále se utkaly domácí Sojka proti Čermákové. Zde po boji byla šťastnější Čermáková, která vyhrála těsně 2:1 na sety. Druhé semifinále bylo klatovské, kde proti sobě nastoupili domácí hráči Lukáš Janoušek a Erika Kurcová, kteří si tak zopakovali finálový duel z předešlého turnaje. Tentokrát však byla šťastnější Erika, která svému oddílovému spoluhráči oplatila porážku a vyhrála na sety 2:0. Poražení semifinalisté se ještě utkali o třetí místo. Po semifinálové prohře se rychleji oklepal Sojka a po vítězství 2:0 na sety si zajistil místo na stupni vítězů s pohárem za třetí místo.

Ve finále se utkala děvčata a domácí Erika Kurcová se pokusila opět zaútočit na celkové vítězství, když nastoupila proti Barboře Čermákové. Bohužel ani tentokrát to nevyšlo a Čermáková vyhrála finálový duel 2:0 na sety.

„Pro některé děti to byla první cenná zápasová zkušenost a svými výkony rozhodně nezklamaly. Počasí bylo nádherné, děti se bavily a některé byly doslova neúnavné. Všechny si zasloužily velkou pochvalu za předvedené výkony a nasazení. Zároveň to byla poslední generálka na oblastní přebor družstev, kam klatovští tenisté pojedou obhajovat vítězství a bojovat o postup na mistrovství České republiky. Závěrem byly všechny děti pozvány na další celostátní turnaj pořádaný 3. července v Klatovech,“ řekl spokojený klatovský trenér a zároveň pořadatel turnaje Milan Janoušek.