V kategorii mateřských škol hrálo pět nejmladších šachistů a vítězem se stal Antonín Lejsek před Michaelou Marešovou a Natálií Matičkovou.

Kategorie prvních až čtvrtých tříd je tradičně nejvíce obsazována a tentokrát do Klatov přijelo z celého Plzeňského kraje třicet dva zájemců.

V této kategorii nakonec zvítězil Maxim Schmidt ze Základní školy Klatovy v Čapkově ulici se ziskem šesti bodů ze sedmi možných před Albulem Dimou a Michalem Novákem. Z děvčat se nejlépe umístila Silva Matičková ze Sušice, za ní následovala Barbora Michálková z Plzně. Třetí místo pak obsadily Nikola Jiříková z Janovic nad Úhlavou a stejným počtem čtyř a půl bodu Natálie Schwarzová z Mochtína.

Kategorie žáků pátých až devátých tříd základních škol se zúčastnilo devět dětí. Zvítězil Michael Senft z Plzně následován Janem Stěhulem rovněž z Plzně a Simonou Hofmanovou.

Celkovým vítězem šachové Klatovské věže se stane účastník, který získá nejvíce bodů ze tří nejlepších umístění v pěti turnajích Klatovské věže. Turnaj organizoval Dům dětí a mládeže Klatovy ve spolupráci s klatovským šachovým oddílem.

Václav Kopecký