Zcela suverénním způsobem dokázali starší žáci TJ Vřeskovice vyhrát Mikulášský turnaj v národní házené v Ejpovicích, kterého se zúčastnilo osm týmů z Plzeňského a Středočeského kraje. Mladí vřeskovičtí házenkáři potvrdili své kvality a naznačili, že nebudou bez šance ani na halovém mistrovství České republiky, na které se pečlivě připravují.

Žáci TJ Vřeskovice byli v Ejpovicích zařazeni do čtyřčlenné skupiny B, kterou s přehledem vyhráli, když získali 6 bodů a skóre 33:7. Porazili Plzeň Újezd 8:5, Spoje Praha 11:0 a Čakovice 14:2.

V semifinále na ně čekali domácí žáci Sokola Ejpovice, kteří ve skupině A skončili na 2. místě. Vřeskovičtí je porazili 10:4 a byli ve finále. V něm se utkali o celkové prvenství s Tymákovem a ani zde nezaváhali. Porazili svého soupeře vysoko 15:9, turnaj vyhráli jako tým a navíc získali i několik individuálních cen.

Vřeskovický Jan Krs byl vyhodnocen jako nejlepší útočník a střelec zároveň (vsítil 27 branek), Jan Míka byl vyhlášen druhým nejlepším obráncem a Václav Hořký pak druhým nejlepším brankářem celého turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Vřeskovice, 2. Sokol Tymákov, 3. Plzeň Újezd, 4. Sokol Ejpovice, 5. Praha Řevnice, 6. Talent Plzeň, 7. Praha Čakovice, 8. Spoje Praha.

Sestava vítězného týmu Vřeskovic: Václav Hořký (gólman), Jan Míka, Václav Hulec, Radek Tureček, Matěj Míka (obránci), Jan Krs, Daniel Tureček, Milan Rada, Miroslav Bešta a Josef Míka (útočníci).

Branky Vřeskovic na turnaji: Jan Krs 27, Daniel Tureček 13, Miroslav Bešta 10, Milan Rada 8.

Starší žáky ve Vřeskovicích trenérsky připravují bratři Josef a Jan Míkovi již několik let a letošní výsledky jejich svěřenců jim dělají velkou radost. Pětatřicátník Josef Míka i o dva roky starší Jan Míka patřili vždy k velkým oporám vřeskovické házené. Nyní sice již hrají „jen” za B tým mužů, ale zkušeností mají na rozdávání. Mikulášský turnaj v Ejpovicích pojali jako přípravu na halové mistrovství České republiky žáků, které se uskuteční koncem února v Ostravě. Zde budou startovat podzimní vítězové oblastních přeborů (plzeňský, středočeský, severočeský, východočeský, severomoravský a jihomoravský) a Plzeňský kraj tam budou reprezentovat právě Vřeskovice, suverénní vítězi podzimní části mistrovské sezony 2011/2012 oblastního přeboru plzeňského regionu.

Karel Šot