„Skončili jsme na 7. místě. Zpočátku bylo na naší výpravě patrné zklamání, jelikož děti na republiku odjížděly s většími ambicemi, ale po chvíli jej vystřídala radost. Vždyť letos se o účast na mistrovství pokoušelo přes sto družstev a my jsme sedmým nejlepším týmem,“ pochvaloval si klatovský trenér Milan Janoušek.

Mladí klatovští tenisté si kýžený postup zajistili suverénním vítězstvím ve svojí skupině a poté ve finálové skupině v Sokolově, kam s nimi postoupili ještě týmy TK Škoda Plzeň a TK Sokolov.

Los na republikovém šampionátu byl pro klatovské tenisty nemilosrdný a do prvního kola jim určil silný celek TC Dvůr Králové, kterému podlehli 2:6. V tomto zápase se podařilo bodovat pouze Lukáši Janouškovi a Janě Fantové. „Dalším soupeřem byl celek ze severních Čech, kterému jsme podlehli 3:5 a kde naši tenisté trošku zaostali za svými možnostmi,“ uvedl Janoušek.

V dalším zápase si již Klatovští spravili chuť, jasně přehráli TK Tábor 7:1, a tak se umístili na celkovém 7. místě.

„Každý hráč týmu vyhrál minimálně jednou a přesvědčil se, že nejeli pouze na výlet, ale že se opravdu mohou poměřovat s těmi nejlepšími v republice.
Pro děti bylo zážitkem, když se slavnostního ceremoniálu zúčastnil prezident českého tenisového svazu Ivo Kaderka a medaile dětem předával daviscupový reprezentant Bohdan Ulihrach.

„Všichni si mistrovství náramně užili a nasbírali další cenné zkušenosti. Během celé soutěže byli tahouny týmu Lukáš Janoušek a Kryštof Ruža, kteří až do mistrovství neprohráli ani jedno utkání. Pozadu nezůstali ani Jan Šťastný, Klára Kučerová a Jana Fantová, proto síla našeho týmu byla v jeho vyrovnanosti. Spolu s těmito hráči se na klatovských kurtech připravovala další třicítka minitenistů, což svědčí o velkém zájmu o tenis v Klatovech. Výsledky nejmenších ukazují, že klatovský tenis je na dobré cestě a o budoucnost závodního tenisu oddílu LTK Klatovy je postaráno,“ dodal trenér.