Na konci února se Martin Šíma postavil do klece v disciplíně Mixed Martial Arts (MMA) v závodě mistrovství ČR MMAA Aréna Cup v Českých Budějovicích. Mistrovství probíhá po celý rok a každý měsíc je jedno kolo v jiném městě. Na konci sezony je finále, kde se utkají jedničky ve svých váhových kategoriích. Šímovým soupeřem byl Petr Švarc z klubu Hanuman Gym Praha, kterého trénuje Petr Macháček.

„Tento zápas byl pro mě změnou, neboť jsem nastupoval o dvě váhové kategorie výše, když v mé váze nebyl žádný soupeř. Zápas byl vypsán na tři kola po třech minutách. V prvním kole jsem poznával soupeřovu techniku. Výškový rozdíl, který byl mezi mnou a mým soupeřem, hrál v můj neprospěch. Ve druhém kole jsem přenesl zápas na zem, kde se mi po chvíli podařilo nasadit techniku škrcení tzv. gilotinu a tím pro mě zápas skončil vítězstvím. Soupeř po několika vteřinách škrcení odklepal a rozhodčí mohli vyhlásit mé vítězství,“ řekl k zápasu reprezentant Millenia gym.

Šíma zápasí v barvách klatovského klubu pod vedením trenéra Václava Tomana, který ho připravuje na boj v postoji. Boj na zemi zdokonaluje pod vedením trenéra Michala Krále. Další mistrovské kolo čeká Šímu tuto sobotu v Plzni.

EXTRALIGA V BOXU

O týden později nastoupil do boje další zástupce Millenia Gym Daniel Broža ze Sušice, tentokrát mezi čtyři provazy na extralize v klasickém boxu. Extraliga boxu je nejvyšší amatérská soutěž v boxu v České republice. Šlo o zápas SKP Ústí nad Labem, kde Broža hostuje, proti Třeboni. Každé extraligové kolo boxují všechny váhové kategorie a vítězem duelu se stává tým, který má na svém kontě více vítězství. Sušický borec boxuje ve váhové kategorii do 91 kilogramů a na svůj zápas si musel počkat téměř na konec kola. Broža nastupoval do ringu proti Giorgiovi Redivovi za stavu 4:2 pro Ústí. Mohl tak pojistit vítězství svého týmu, ale také v případě prohry ho mohl zkomplikovat.

V prvním kole se soupeři spíše oťukávali a Broža, byť měl mírnou převahu, se stále v zápasu trochu hledal. Od druhého kola se však začal řídit pokyny svého trenéra a zápas jasně strhl na svoji stranu, soupeře dokonce dostal do počítání a ten se zdál být natolik otřesen, že nechtěl pokračovat dál. S rozhodčím si však neporozuměli a zápas pokračoval ještě několik vteřin, než jej vysvobodil gong. Do třetího kola soupeř už pro značnou převahu boxera z Millenia gym nenastoupil. Broža si tak připsal vítězství před limitem. Ústí nad Labem nakonec vyhrálo 5:3.