Mužstvo FBC Klatovy se stalo premiérovým vítězem turnaje ve florbalu Fanklub Cup 2010, který pořádal Fanklub HC Klatovy ve spolupráci s FBC Klatovy.

Zúčastnilo se ho osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, týmy na druhých a třetích příčkách se střetly v následném čtvrtfinále o postup do semifinále.

Konkurence hned v prvním ročníku byla velká, a tak dalo některým týmům celkem zabrat dostat se vůbec ze skupiny.
Boje o třetí místo se zúčastnily týmy Tornádo a Dragouni Klatovy. Po základní hrací době bylo skóre vyrovnané 1:1. Nájezdy následně rozhodly, že třetí místo obsadí tým Tornádo.

V souboji o první a druhé místo se utkaly týmy Benyho dlužníci a FBC Klatovy. První místo nakonec obsadil tým FBC Klatovy, když porazili Benyho dlužníky 3:1.

„Tým FBC Klatovy, který získal nejcennější trofej, podával během celého turnaje velmi kvalitní výsledky a prvenství v tomto ročníku si zaslouží celkem po právu. Překvapením turnaje byl určitě náš tým Fanklubu HC Klatovy, který ve florbalu moc zkušeností nemá, ale díky tomu, že hráči hráli opravdu celým svým srdcem i tělem, dokázal postoupit ze skupiny a obsadil nakonec 5. až 6. místo. Velká bojovnost však nechyběla ani u ostatních týmů, které také předváděly kvalitní hru,“ zhodnotil výkony mužstvev na turnaji jeden z organizátorů Jiří Zavřel, prezident Fanklubu HC Klatovy.
Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Voráčekz FBC Klatovy, který dal osm branek, nejlepším brankářem Kubčík (FBC Klatovy) a osobností turnaje Jablonský (Benyho dlužníci).

Konečné pořadí:

1. FBC Klatovy
2. Benyho dlužníci
3. Tornádo
4. Dragouni Klatovy
5. - 6. Fanklub HC Klatovy a FBC Nýrsko
7. - 8. Hlavy dohromady a AFK Bidlo

„Tímto všem děkujeme za účast a příští rok na druhém ročníku Fanklub Cup 2011 na viděnou,“ dodal Zavřel.