„Je to neuvěřitelné auto, má čtyři sta koní. Jediný jeho problém je, že je těžké. Ale je nádherný pocit řídit tenhle speciál. Miluji ho, pro mě je to srdcovka,“ pochvaloval si Zippo, jenž vyhrál na klatovské rallye podruhé v řadě. Loni navíc získal celkové prvenství v seriálu mistrovství Evropy historických automobilů.

Nejlepší Čech Vlastimil Neumann (Ford Escort RS Cosworth) skončil těsně pod stupni vítězů, sedmý byl Miroslav Janota (Opel Kadett Coupe), který skončil o příčku před mužem slavného jména Antonio Sainzem (Subaru Legacy RS).

„Auto je přesnou kopií závodního speciálu Colina McRae, kterým jezdil Britskou rallye. Ale je to naše stavba,“ popisoval bratr a strýc slavných španělských Carlosů Sainzů. „Tady na Šumavě jsou těžké, ale hezké erzety. Někdy občas i dost rychlé, je to velmi zajímavá soutěž,“ pochvaloval si Antonio Sainz v rozhovoru pro Českou televizi.

Z archivu: Fotbalisté divizních Klatov porazili v sobotním utkání 24. kola chebskou Hvězdu 4:2, i když ještě po poločase ztráceli jednu branku.
Spadla Hvězda! Klatovští fotbalisté otočili zápas proti Chebu po změně stran