Celkem 53 utkání odehraje počínaje dnešním pozdním odpolednem až do neděle 8. června 34 družstev v rámci druhého mistrovství České republiky veteránů v basketbalu. Dvě želízka v ohni budou mít i Klatovy. „Turnaj, který je zároveň kvalifikací na desáté mistrovství světa veteránů, jež se uskuteční příští rok v Praze, slibuje lité boje celkem v šesti kategoriích,“ uvedl Stanislav Křiváček z pořádajícího oddílu basketbalu TJ Klatovy.


Zápasy se uskuteční v pěti sportovních halách. Fanoušci basketbalu si jistě nenechají ujít možnost opět zhlédnout basketbalové umění legend českého i evropského basketbalu, jako jsou Kamil Brabenec a Áda Pospíšil, nebo v ženské kategorii Hanka Brůhová. „Kromě nich se turnaje zúčastní desítky bývalých ligových hráčů, a Klatovy se tím bez nadsázky stanou pro tento víkend hlavním městem českého basketbalu,“ dodal Křiváček. Podrobnější informace o jednotlivých družstvech i o programu najdete na www.maxibasketball.cz.


Program republikového mistrovství začíná dnes od 17.30 hodin prvními zápasy v halách ZŠ Plánická, Masarykově ZŠ, na Husově náměstí, v hale ZŠ v Čapkově ulici. V 18.45 hodin se ve zmiňovaných halách a navíc i na palubovce průmyslové školy rozehrají další zápasy, poslední dnes začínají ve 20.00 hodin. Zítra program startuje v 8.30 hodin, v neděli 8. června v 9.00 hodin.