Děvčata z měčínské školy se do národního finále kvalifikovala v prosincovém regionálním kole v Plzni, kde za sebou nechala i mnohem větší klatovské a plzeňské školy. A tým ve složení kapitánka Tereza Duchková, Tereza Mašátová, Natálie Šindelářová, Adéla Bendová, Adéla Šosová, Vendula Svobodová, Nela Kubíková, Lucie Šustáčková, Natálie Janotová a brankářka Adéla Netrvalová si vedl výborně i v Praze. Dívky vyhrály základní skupinu a nakonec po vypjatém boji v nájezdech získaly celkový bronz. Třetí místo zároveň znamenalo postup do finále celorepublikového, které se uskuteční 21. dubna opět v Praze.

Z hlavního města si Měčínští neodvezli jen medaile za 3. místo, ale patřilo jim i 1. a 2. místo ve střelecké soutěži a cena pro druhou nejlepší hráčku celého turnaje. To vše přímo na místě ocenilo dalších 45 měčínských žáků, kteří byli v Praze v rolích fanoušků.

Čtěte také: Lyžařka Barbora Zíková zazářila na mistrovství ČR

„Florbalu se v Měčíně daří díky nadání a zápalu dívek, které se ve volném čase věnují tréninkům pod vedením Radka Mašáta, který dívky k úspěchu přivedl. Nezbývá, než děvčatům poblahopřát a držet jim palce za měsíc v republikovém finále,“ poděkovala dívkám a jejich trenérovi učitelka ZŠ Měčín Mirka Zámečníková, která v Praze mladé florbalistky podporovala.