Fiala jel do Uničova obhajovat titul mistra České republiky mezi staršími žáky, když v minulém roce jako prvoročák v kategorii starších žáků vyhrál šampionát v Mladé Boleslavi. Před letošním vrcholem cyklokrosové sezony trápila Matyáše nemoc, přesto si v závodě počínal jako šampion. Do cíle dorazil na druhém místě za svým celoročním velkým soupeřem Matějem Stránským (Ivar CS – Author Team), když ho o vítězství připravila záludnost na trati. „Necelých 300 m před cílem přidali pořadatelé smyčku na bývalé pole, která se stala bahenní pastí pro mnoho závodníků. Osudná byla i pro Matyáše. Bahno se mu nabalilo na kola tak, že se úplně přestala točit a kvůli tomu ztratil náskok, který měl na první pozici," popsal nešťastnou událost trenér a manažer týmu Vítězslav Šklebený.

CELKOVÉ ZLATO

V mistrovském závodě se tak Fiala musel spokojit se stříbrnou medailí, v celkovém hodnocení českého poháru byl však suverénní a zaslouženě získal vítěznou trofej. „Hned v prvním závodě navázal na rok 2015 a na známé trati v Táboře zvítězil. Po dalším vítězství v Jičíně sice zasáhla do Matyášovo výkonnostního růstu nepříjemná nemoc, ale koncem října se už opět představil v plné síle a postupně zvítězil v dalších pěti pohárových závodech za sebou," přiblížil úspěšnou sezonu mladého klatovského cyklokrosaře Šklebený.

Dalším klatovským závodníkům se vedlo se střídavými úspěchy. „Nejmladší Nikola Hodlová zatím sbírá zkušenosti, vždyť závodí i s o čtyři roky staršími soupeřkami. Velmi dobře si na začátku sezony vedla Anna Mundlová, která v táborské premiéře zajela výborné 11. místo. Později už na to sice nenavázala, ale i tak si v první cyklokrosové sezoně vedla velmi dobře. Za očekáváním zůstala dvojice Jan Frühauf a Jan Štych. Ani jednomu nevydrželo zdraví po celý podzim, a tak jejich výkony byly hodně nevyrovnané. Mistrovství v Uničově se z těchto jezdců zúčastnil pouze Jan Štych a mezi kadety dojel na 20. místě," doplnil výsledky ostatních klatovských cyklokrosařů Šklebený.