Zlato jí při rovnosti bodů uteklo pouze o pomocné hodnocení.

Do turnaje, který hrály společně dívky s chlapci a kategorie dívek se vyhodnocovala odděleně až na závěr, vstupovala Mařenka, jak jí všichni v klatovském Šachklubu nazývají, s vědomím, že po přestupu do vyšší kategorie může pouze příjemně překvapit, což se také stalo a po devíti odehraných kolech se tak mohla radovat ze zcela zasloužené medaile.

Mařenka se postupně utkala s jednou dívkou a osmi chlapci. Po skvělém začátku, kdy získala tři body ze čtyř partií, se dostala mezi nejlepší. Dokázala se i „oklepat“ z prohry v 5. a 6. kole v partiích s nejsilnějšími kluky a vynikajícím závěrem 2,5 bodu ze tří partií se dotáhla mezi nejlepší děvčata.“
Na rozdíl od několika posledních turnajů tak dokázala zlomit prokletí posledních kol a potvrdila, že ve své kategorii patří k absolutní republikové špičce,“ uvedl Karel Nováček z klatovského Šachklubu.

Ze zlaté medaile mezi děvčaty se nakonec radovala největší favoritka Blanka Brunová z Plané u Mariánských Lázní před Annou Vítovou z Hradce Králové.
„Mařenka sehrála v turnaji několik zajímavých partií a o tom, jak je důležitá domácí příprava na soupeře, hovoří zcela jasně partie, kde soupeř „spadl“ v zahájení klatovské hráčce do připravené léčky a zbytek partie byl pro něj jen beznadějným čekáním na konec,“ popsal Nováček.

Tento výsledek nebyl jediným úspěchem klatovského šachu, protože v kategorii chlapců do 14 let si výborně počínal Milan Fürbacher, který sice nepatřil mezi favority turnaje, ale dokázal mezi 64 hráči vybojovat skvělé 10. místo a s velkou pravděpodobností tím i získat postup do březnového republikového finále. „Milan, který byl podle žebříčku nasazen až jako třicátý osmý, potvrdil svůj výkonnostní vzestup v posledním roce. Jestli mu forma a přístup k tréninku vydrží i v dalším období, nebude bez šancí ani na mistrovství České republiky,“ dodal.