Jmenuje se Eva Vodičková a tomuto sportovnímu odvětví se podle svých slov věnuje už několik let, i když s určitými přestávkami. „Ještě před takovými třiceti lety jsem mariáš hrála hodně, pak následovala dlouhá přestávka a nyní jsem se ke kartám zhruba před půl rokem znovu vrátila,“ vysvětluje nová členka klatovského klubu Mašle, která je mezi tamními členy jedinou zástupkyní něžného pohlaví.

Mariáš není v rodině Vodičkových neznámým sportem. Hrála jej Evy Vodičkové maminka, rovněž i její manžel, oba už ale nežijí. Co je na mariáši pro ženy přitažlivé? „Já jsem člověk hravý. Navíc si myslím, že u mariáše nerozhoduje, zda jej hraje žena nebo muž. Abych to shrnula: Já prostě mariáš hraju ráda,“ dodává žena.

I když si Eva Vodičková ráda zahraje mariáš doma, nebo při pravidelných trénincích s ostatními členy klubu Mašle, hra o peníze ji přece jen baví mnohem víc. „Není to o nikterak vysoké sumy, ale přece jen, peníze ukazují, kdo je horší hráč a kdo naopak lepší,“ míní Klatovanka. Její cesta do klubu Mašle nebyla až tak složitá.

„Prostě jsem je požádala, zda bych si občas mohla zahrát a oni souhlasili,“ říká čerstvá mariášnice, která si během slavnostního vstupu do klubu odbyla také tradiční zápisné spočívající v panáku pro každého. Eva Vodičková je zatím jedinou zástupkyní něžného pohlaví v klatovském mariášnickém klubu, a tak si bude muset zvyknout i na to, že během hry nebo při pravidelných trénincích padne občas i nějaký výraz ´hrubšího kalibru´.

„Samozřejmě člověk v životě slyší spousty slov, navíc já nejsem na podobné výrazy nijak háklivá, ale musím uznat, že mariášníci z Mašle jsou na mě slušní,“ usmívá se žena, která si karty občas zahraje i doma. „Syn mariáš kdysi hrál, ale nikdy ho to jak se říká nechytlo naplno,“ dodala Eva Vodičková.