Mládež není dělena na chlapce a dívky a neplatí zde rozdělení na mladší, starší, případně dorostence. Všichni jsou rozděleni do výkonnostních divizí podle krajského žebříčku, který je aktualizován po každém turnaji.

V každé z těchto divizí je dvanáctka plejerů právě podle žebříčku a kvarteto dalších stolních tenistů, kteří postoupili z nižší divize. Tento systém dokonale zaručuje to, že proti sobě nastupují vždy hráči, kteří jsou výkonnostně vyrovnaní a pro o něco slabší jedince je postup velkou motivací.

Klatovské volejbalistky postoupily mezi sedmičku nejlepších českých týmů.
Famózní úspěch. Volejbalistky postoupily mezi sedmičku nejlepších českých týmů

Celkem se turnaje zúčastnilo dvaaosmdesát hráčů s tím, že byl rozdělen do pěti divizí. Dobřany hostily divizi A, B a C. V áčkové divize se objevili také Marek Šimanovský s Lukášem Mandákem, reprezentující oddíl TJ STOTEN Horažďovice.

A jak si vedli? Více než skvěle. Marek Šimanovský celý turnaj vyhrál a jeho parťák a kamarád Lukáš Mandák bral bronz. Mimochodem: na druhém místě byla Tereza Čákorová, která nastupuje v 1. lize žen za KST Klatovy.

Marek Šimanovský (uprostřed) s Lukášem Mandákem a Terezou Čákorovou.Marek Šimanovský (uprostřed) s Lukášem Mandákem a Terezou Čákorovou.Zdroj: Petr Láriš

O den později se v Horažďovicích uskutečnilo první kolo západočeského poháru, který se koná pod záštitou RSST Klatovy (regionální svaz stolního tenisu). Z tohoto klání postupuje do krajského kola prvních šest hráčů, kteří budou okres reprezentovat v krajském kole. Tento turnaj je mezi hráči velmi oblíbený, protože po celou jeho dobu se hraje skupinovým systémem.

Bohužel se turnaje zúčastnilo pouze dvanáct hráčů, což neměnilo nic na tom, že kvalita byla veliká. V turnaji zvítězil hráč domácí TJ STOTEN Horažďovice Pavel Mandák, který i přes prohru s druhým Lukášem Zahradníkem z Klubu stolního tenisu Klatovy vybojoval celkové prvenství. Na třetím a čtvrtím místě skončili taktež hráči Horažďovic, a to Petr Láriš a Rudolf Vojáček. Na dalších postupových místech skončili Marek Šimanovský a Lukáš Mandák.

S využitím zprávy Petra Láriše

Krajská hokejová liga, 3: kolo: HC Klatovy (na snímku hokejisté v červených dresech) - HC Rebel Město Nejdek 2:5.
FOTO: Klatovy podlehly Rebelům. Mladý hokejista se za výkon omlouval fanouškům