Závod, který se jel poprvé v roce 1971, zvládl Jan Šrail jako sedmatřicátý nejlepší laufař. Nástrahy sedmdesáti kilometrů dlouhé trati zvládl v čase 2:42:48,3 se ztrátou téměř sedmi minut na vítězného Nora Runara Skauga Mathisen z týmu Lager 157 Ski team. „Nejsem spokojený. Obzvlášť proto, že jsem během závodu udělal obrovskou chybu," soukal ze sebe po návratu do Čech. Myslel tím chvíli, kdy se pohyboval v čelní skupince a využil možnosti občerstvení. „Jenomže láhev byla zavřená, já ztratil pět deset metrů, a pak už to bylo těžké. Špatně jsem celou situaci vyhodnotil," sypal si popel na hlavu.

Teď už se ovšem připravuje na další závod kategorie Pro Tour, pro české laufaře vůbec ten nejdůležitější v sezoně - Jizerskou padesátku, která se v Bedřichově koná druhý únorový víkend. Šrail se zúčastní nejen hlavního závodu, ale také úvodního sprintu, ze kterého v minulosti bral stříbro. „Sprint je  specifický, ale budu se na něm snažit udělat co nejlepší výsledek. Mnohem důležitější je pro mě ovšem klasická padesátka, do které dám všechno," slibuje Jan Šrail.

SK Volejbal Klatovy, ilustrační snímek.
Mladé volejbalistky vévodí kraji, ve Šťáhlavech ale podruhé v sezoně padly

V aktuálním pořadí seriálu Ski Classics, kde se letos sešla opravdu veliká konkurence, patří šumavskému závodníkovi třiatřicátá příčka. Lepší z českých borců je pouze jednatřicátý Fabián Štoček, Šrailův týmový kolega. Ten na Marcialonze zajel famózní výsledek, když si osobním maximem dospurtoval pro celkové šestnácté místo. Ski Classics vede se ziskem 1085 bodů norský závodník Kasper Stadaas před krajanem Johanem Hoelem.

Petr Macela, mistr Plzeňského kraje ve stolním tenise.
Mistr kraje ve stolním tenise? Petr Macela. Ženám kralovala Tereza Čákorová