V neděli na malebném ostrově Santos v Sušici proběhne další ročník oblíbeného závodu SuPrBěh Koupačka, který razí jednoduché heslo: Málo kopců, zato spousta vody. Běh na 5 km s více než patnácti nástrahami, který pořádá agilní organizace OCR & TrailRun Sušice, je určený především pro začátečníky, ale s možností absolvování druhého pětikilometrového kola s překážkami náročnějšího charakteru (tzv. varianta Drsňák).

SuPrBěh Koupačka 2021.SuPrBěh Koupačka 2021.Zdroj: Stanislav Vrba

Registrace je možná ještě online nebo až v den závodu, startovné činí 400 Kč. Všichni účastníci v cíli obdrží pěknou kovovou pamětní medaili.

Myslív Race 2022.
OBRAZEM: Myslív Race se vydařil. Závod si užili dospělí i ti nejmenší

Vítězem loňského ročníku standardní pětikilometrové trasy se stal Václav Anděl z Kocourova u Klatov. Variantu Drsňák ovládl Lukáš Drábek z plzeňského Fénixu. Mezi ženami před rokem zvítězila Klára Sušánková (Ready2Win) a delší variantu ovládla Alena Hatantová z klubu SRTG Lišov.

Kromě dospělých závodů se v Sušici na stejném místě uskuteční také OCR závod s názvem SuPrBěh Dětský, který je určený pro děti věku od jednoho roku do patnácti let. Více informací včetně harmonogramu a možnosti registrace na tuto OCR akci najdete na webu ocrt-susice.cz.

17. ročník Dolanského přespolního běhu přes Vorlíky.
FOTO, VIDEO: Vorlíky si podmanili klatovští atleti. Koželuh slaví zlatý hattrick