Na tenisových kurtech TK Škoda Plzeň se za účasti malých Klatovanů konal oblastní přebor družstev v minitenisu. Šlo se o kvalifikační turnaj, ze kterého vítěz postupuje na mistrovství republiky, kde bude reprezentovat západočeský kraj.

Tenis tu hráli ti nejmenší ve věku 5 – 7 let na zmenšeném hřišti se speciálními míči. Klatovský tenisový oddíl LTK TJ Klatovy vyslal na tento oblastní přebor tři družstva.

Klatovy C hrály v sestavě: Adéla Kožukarová, Jan Říha, Klára Bradová, Klára Kučerová, Jan Vild.

Toto družstvo odjelo na turnaj na zkušenou, protože hráči neměli ještě žádné zkušenosti ze zápasů neměli a tenis hrají krátce. Nakonec družstvo překonalo všechna očekávání a skončilo v základní skupině třetí, těsně za postupovým místem. Celkově se umístilo společně s TK Lavis Horšovský Týn na 6. a 7. místě.

Klatovy B hrály v sestavě: Vanda Krsová, Erika Kurcová, David Jiříček, Laura Partynglová, Filip Kopidlanský.

Družstvo B týmu odjíždělo na turnaj s cílem pokusit se postoupit ze základní skupiny a zasáhnout do bojů o medaile. Toto předsevzetí se mu podařilo naplnit, ze základní skupiny postupovalo z druhého místa. Ke vší smůle však v semifinále narazilo na své oddílové kolegy z A týmu, se kterými prohrálo, a čekal je boj o třetí místo. Do tohoto zápasu nastoupilo proti družstvu Loko Plzeň A, ale bohužel se mu nepodařilo vyhrát.

Za Klatovy A nastupovali tito hráči: Kateřina Čiháková, Simona Kadlecová, Jakub Šmíd, Lukáš Janoušek, Jakub Lukš.

Družstvo A týmu odjíždělo na turnaj bezesporu s ambicemi na vítězství, jelikož první hráčky tohoto družstva se na všech dosavadních turnajích jak v zimě, tak i na jaře umisťovaly na medailových pozicích a byly velkou oporou týmu. Tým potvrdil roli favorita a jasně postoupil z prvního místa základní skupiny.

V semifinále došlo k již zmiňovanému klatovskému souboji, což jistě potěšilo klatovské trenéry, a už bylo jisté, že do Klatov se přiveze medaile. Klatovy A tento zápas rovněž vyhrály a postoupily do finále, kam se z druhého semifinále probojoval již ze základní skupiny známý tým Škoda Plzeň A. Ani v tomto souboji klatovské naděje neponechaly nic náhodě a opět přesvědčivě vyhrály i ve finále v poměru 6:2 na zápasy.

„Celý turnaj zcela zaslouženě vyhrály naše tenisové naděje A týmu a vybojovaly si tak účast na mistrovství republiky, které se koná v září v Praze na Štvanici,“ řekl Milan Janoušek, trenér oddílu tenisu LTK TJ Klatovy.