V Kadani poměřila minulý víkend své síly prakticky celá tuzemská špička v nejmladší kategorii. A horažďovické naděje prokázaly, že do ní právem patří. Přitom po sobotním turnaji trojic nic nenasvědčovalo tomu, že pro ně bude šampionát úspěšný. „Nepovedl se nám klíčový zápas ve čtvrtfinále proti Peklu nad Zdobnicí. Nezvládli jsme roli favorita, dostali tvrdou lekci a po zásluze se loučili už v prvním kole pavouka,“ ohlédl se za prvním dnem mistrovství trenér Západočechů Josef Slavíček.

Do nedělního klání dvojic nastoupily dvě horažďovické formace – áčko v sestavě Josef Slavíček, Filip Hokr a béčko ve složení Marek Bartheldy, Martin Buriánek. A oběma se dařilo. Áčko s přehledem vyhrálo skupinu a pak lehce v play–off přešlo přes Karlovy Vary i nebezpečné Plazy. Béčko zase způsobilo největší senzaci celého hracího dne, když po parádním výkonu vyřadilo jednoho z favoritů, dvojici pražských Čakovic.

V semifinále obě horažďovické sestavy narazily na sebe. Teprve po infarktové koncovce se posledním možným míčem radovalo z postupu do finále duo Slavíček, Hokr.

„Na víc už jsme dosáhnout nemohli. Marek s Martinem sice v následném souboji o bronz dřeli, ale nedokázali ze sebe setřást zklamání z promarněného postupu do finále a podlehli Českým Budějovicím. Áčko mělo zase ve finále velký respekt z nejlepšího hráče této kategorie – prostějovského Ftačnika. Celkově mi ale všichni kluci udělali radost, a to nejen výsledkem, ale hlavně předvedenou hrou. Doufám, že jim tenhle úspěch dodá chuť do dalšího tréninku,“ uzavřel kouč Slavíček.

Výsledky 5. MČR ml. žáků – trojice (14 týmů): 1. Prostějov (Ftačnik, Spáčil, Chytil), 2. Čakovice, 3. České Budějovice, 4. Žatec, …8.–12. Horažďovice (Bartheldy, Hokr, Buriánek, Slavíček).

Dvojice (16 týmů): 1. Prostějov (Ftačnik, Spáčil, Chytil), 2. Horažďovice A (Slavíček, Hokr), 3. České Budějovice, 4. Horažďovice B (Buriánek, Bartheldy). (hh)